why-renovate-hero

Kāpēc renovēt jumtu

old-roof

Vai jūsu mājas jumts izskatās novecojis?

Jūsu mājas jumts izskatās novecojis, krāsa izbalējusi vai vienkārši vēlaties lai jūsu mājas jumts ir skaistāks un labāks nekā kaimiņam?

Dažreiz nepietiek tikai ar jumta tīrīšanas darbiem, lai novērstu esošās jumta problēmas. Citā gadījumā, kad jumtam ir jau parādījusies rūsa, problēmu var novērst ar jumta krāsošanu.

Tomēr, ja jumts ir vecs un neglīts, tā ir pazīme, ka ir jāsāk domāt par jumta nomaiņu.

Maintenance-6

Jumtam nepieciešams bieža tīrīšana vai krāsošana?

Neatkarīgi no tā, no kāda materiāla ir izgatavots jūsu mājas jumts, tam ik pa laikam ir nepieciešama apkope. Mēs iesakām pārbaudīt jumtu vismaz divas reizes gadā. Ja jumts jātīra un jālabo biežāk, iespējams, tas ir rādītājs tam, ka kaut kas ir ne tā kā vajadzētu būt.

Tērauda jumta kopšana ir vienkārša. Salīdzinot ar, piemēram, betona dakstiņu vai bitumena jumtu, netīrumi tēraudam nepielīp, un šāds jumts praktiski neapsūno. Tērauda jumts ir viegli mazgājams, kad tas nepieciešams, un iztur jebkurus laikapstākļus.

Laikus veikti labošanas darbi ir daudz labāki par rīkošanos tikai tad, ja jumtam radušies lieli bojājumi. Jebkādu jumta problēmu gadījumā iesakām rīkoties nekavējoties. Vilcināšanās var radīt daudz lielākus izdevumus, kuru cēlonis varētu būt, piemēram, jumta sūce un pelējuma izraisītie mājas bojājumi. Vienmēr labāk ir rīkoties laicīgi.

Maintenance-6

Jumtā ir sūce un zem tā krājas mitrums?

Ūdens bojātas iekšējās sienas un jumta nesošā konstrukcija parasti nozīmē, ka nepieciešams nekavējoties veikt jumta remontu un/vai arī jūsu ūdensnoteku sistēma nepilnīgi aizvada ūdeni.

Šādu problēmu iemesli parasti ir viegli nosakāmi, tādēļ pārbaudiet, vai jumta skrūves nav bojātas, vaļīgas un vai to netrūkst, vai nav neatbilstoši novietotu nosegelementu un vai nav citu acīmredzamu trūkumu. Jumts ir jāpārbauda regulāri, jo straujas laika apstākļu izmaiņas var ietekmēt jumta un stiprinājumu stāvokli.

Atcerieties, ka jāpārbauda, vai jumta nesošā konstrukcija tiek pareizi vēdināta. Nepietiekama gaisa kustība apvienojumā ar mitrumu var radīt pelējumu.

Ja atklājat nopietnus bojājumus vai lielu mitrumu, sazinieties ar profesionāļiem, lai iegūtu papildu informāciju par to, kā vislabāk parūpēties par jumtu.

Maintenance-8

Esat domājuši par jumta siltumizolācijas uzlabojumiem?

Izolācija ir ļoti svarīga jūsu mājai: laba izolācija un hermētiskas konstrukcijas ziemas laikā saglabā mājā siltumu un vasarā — vēsumu. Pareizi ierīkota izolācija ietekmē arī apkures un gaisa kondicionēšanas izmaksas.

Ziemā ir viegli atklāt nepietiekami izolētas vietas. Ja redzamas pie dzegām izveidojušās lāstekas vai sniega neklāti laukumi uz jumta, tas nozīmē, ka caur jumtu aizplūst siltums un ir jāuzlabo jumta izolācija.

Jumta izolācijas uzlabošanu visefektīvāk var veikt, ja izolēšanu apvieno ar pilnīgu jumta atjaunošanu, tādējādi ietaupot laiku un naudu.
Maintenance-8

Vai jumts ir nedrošs?

Lai garantētu drošu piekļuvi jumtam, uz tā jābūt drošības aprīkojumam, kas darbojas un atbilst paredzētajam nolūkam. Jumta uzturēšana ir droša, ja viss nepieciešamais aprīkojums atrodas paredzētajā vietā. Jumta drošības produkti ietver kāpnes, jumta laipas un sniega barjeras.

Sniega barjeras aizkavē sniega un ledus noslīdēšanu no jumta, pasargājot pie mājas esošus cilvēkus, bet kāpnes nodrošina nokļūšanu uz jumta vai nepieciešamos glābšanās ceļus, piemēram, ja mājā izcēlies ugunsgrēks. Par jumta drošības produktu ierīkošanas nepieciešamību būtu jāpārliecinās vietējās būvvaldēs.

Apskatiet katru no jumta drošības produktiem (kāpnes, jumta laipas un sniega barjeras) un pārliecinieties, ka tie ir labi nostiprināti. Pārbaudiet arī visus pārējos piederumus, kas atrodas uz jumta, un pārliecinieties, ka arī tie ir pareizi nostiprināti paredzētajās vietās.

Atcerieties, ka piemēroti drošības produkti ir paredzēti jūsu, jūsu jumta un arī citu cilvēku drošībai.

Lasīt vairāk par jumta drošības produktiem

asbestos

Vai jumts izgatavots no bīstamiem vai nedrošiem materiāliem?

Azbestu saturoši jumtu materiāli tika plaši lietoti līdz 1980. gadiem, tādēļ daudzu māju un sabiedrisku celtņu jumta segumi satur azbestu.

Azbestu saturoši jumtu klājumi nav bīstami, kamēr tie ir labā stāvoklī. Ja rodas aizdomas, ka jūsu jumtā izmantoti azbestu saturoši materiāli, pirms uzsākat jumta nomaiņu, lūdzu konsultējieties ar profesionāliem jumiķiem.

Veca jumta atjaunošana vai nojaukšana var pakļaut cilvēkus kaitīgo azbesta šķiedru iedarbībai. Azbests var izraisīt nopietnus veselības, it īpaši plaušu darbības, traucējumus. Ja jānojauc azbestu saturošs jumts, vienmēr izmantojiet profesionāļu pakalpojumus.
asbestos

Vai plānojat māju pārdot un vēlaties par to labāku cenu?

Jauns jumts uzlabos visas mājas izskatu. Pirms mājas pārdošanas atjaunots jumts var palielināt interesentu skaitu un saīsināt mājas pārdošanai nepieciešamo laiku.

 

Saistītās saites

renovating-old-roof-main

Jumta renovācija

Lasiet vairāk par vecā jumta atjaunošanu ar Ruukki jumta produktiem.

Doties uz sadaļu Jumta renovācija
tile-effect1

Jumta loksnes

Ruukki tērauda jumti sargā jūsu māju jebkuros apstākļos. Tie ir arī ārkārtīgi izturīgi un nemainīgi moderni.

Pieprasiet piedāvājumu

Ja vēlaties atstāt piedāvājuma pieprasījumu, aizpildiet šo veidlapu, un mēs ar jums sazināsimies.

Pieprasiet piedāvājumu