Stogo priežiūra

Tam, kad stogas džiugintų ilgus metus, reikia reguliariai tikrinti ir įvertinti jo būklę. Pastebėjus kokius nors stogo dangos defektus būtina nedelsiant juos pašalinti.

Baigus montavimo darbus svarbu pasirūpinti, kad ant stogo dangos bei lietaus vandens nuvedimo sistemoje neliktų jokių pašalinių objektų, pavyzdžiui, jungiamųjų detalių, lakštų, smulkių drožlių, atsiradusių gręžiant ar kitų daiktų.

Sniego šalinimas

Paprastai sniegas nesikaupia ant polimerinėmis dangomis padengtų stogų ir neviršija leistinosios konstrukcijų apkrovos. Tačiau gamtoje pasitaiko ir ekstremalių klimato pokyčių, galinčių sukelti laikinų nepatogumų ir daugiau nebepasikartoti daugybę metų. Jei ant stogo susidarytų labai storas sniego sluoksnis, jį reikėtų nuvalyti. Tam, kad valymo metu nebūtų pažeista stogo danga, valant reikia palikti ploną sniego sluoksnį (~10 cm).

Kasmetinė priežiūra

Reguliariai atlikite stogo apžiūrą. Stogo dangos paviršių reikėtų apžiūrėti kartą per metus. Garantiniu laikotarpiu dangos paviršių reikia atidžiau patikrinti kas penkerius metus, pasibaigus garantiniam laikotarpiui – kas dveji metai.
Maintenance-7
Maintenance-7
Patikrinkite jungiamųjų detalių būklę ar viskas gerai pritvirtinta. Dėl sugadintų arba netinkamai pritvirtintų detalių gali prasidėti korozija, pro stogą gali prasiskverbti vanduo. Jei jungiamoji detalė pažeista, pakeiskite ją ir (arba) stogo grebėstą.

Patikrinkite polimerinio paviršiaus padengimo būklę. Apžiūrėkite vidines stogo sąlajas ir lietaus vandens nuvedimo sistemos kraštus. Jei nusilupęs viršutinis sluoksnis, nevienodai išblukusi spalva, yra pūslelių, įtrūkimų ar įbrėžimų, stogo dangą reikia remontuoti.

Išvalykite lietaus vandens nuvedimo sistemą. Lietaus vandens nuvedimo sistemas reikia išvalyti kiekvienais metais. Jei lietaus vandens nuvedimo sistema užsikimšusi ar nešvari, gali kilti problemų dėl korozijos ir apledėjimo.

Atsisiųsti stogų priežiūros instrukciją

Maintenance-8

Valymas

Paprastai stogo paviršius nusivalo lyjant, tačiau kartą per metus nuo stogo ir vidinių sąlajų reikia nuvalyti medžių lapus ir kitas šiukšles. Reikia išvalyti ir lietaus vandens nuvedimo sistemą. Patogesniam lietaus latakų valymui "Ruukki" gali pasiūlyti ir specializuotus įrankius. Kad lapai neužkimštų lietaus kanalizacijos ar lietvamzdžių, "Ruukki" siūlo savaime išsivalančias lapų gaudykles. 

Dėl susikaupusių nešvarumų ir purvo stogo lakšto paviršius būna nuolat drėgnas, todėl kyla korozijos pavojus. Be to, nešvarus stogas gadina estetinį viso namo vaizdą.

Stogo dangą galima valyti minkštu šepečiu su vandeniu arba slėginiu plautuvu. Nešvarumus, kurie sunkiau valosi, galima nuplauti valikliu, skirtu dažytiems paviršiams.

Sunkiai nuvalomas dėmes galima pašalinti vaitspiritu sudrėkinta šluoste. Panaudoję vaitspiritą, po kelių minučių nuplaukite stogą iš viršaus į apačią, kad valiklis visiškai nusiplautų ir nutekėtų, tada praplaukite lietaus vandens nuvedimo sistemos latakus vandeniu.

Nenaudokite šiai paskirčiai netinkamų arba pernelyg stiprių valiklių, nes tai gali pakenkti spalvai.

Atsisiųsti rekomendacijas ir stogo perdažymo instrukcijas

 


 
Maintenance-3
Maintenance-6

Dažymas

Pastebėjus stogo dangos paviršiaus defektus, būtina kuo greičiau juos pašalinti. Galima naudoti tik tam skirtus dažus.

Rekomenduojama dažyti kiek įmanoma mažesniu šepetėliu. Jei stogo danga pažeista nedaug, t. y. atidengtas tik grunto sluoksnis, užtenka vieno dažų sluoksnio. Jei išdžiūvus pirmam dažų sluoksniui lieka matomas cinko sluoksnis, rekomenduojama užtepti antrą sluoksnį.

Kartais gali pradėti rūdyti nupjautas karnizo kraštas, ypač mažo nuolydžio stoguose, todėl siekiant išvengti korozijos, įrengus stogo dangą reikia nudažyti karnizų kraštus. Jei namas stovi pajūryje, tai padaryti tiesiog būtina.

Norint perdažyti visą paviršių, pirma reikia patikrinti, ar nėra kitų mažesnių pažeidimų, ar geras padengimo ir pagrindo sukibimas. Jei yra nemažai kitų pažeidimų arba spalva nublukusi nevienodai, rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistu ir sukurti perdažymo planą.

Sunku tiksliai pasakyti, kada reikės perdažyti stogą, nes tai priklauso nuo įvairių veiksnių. Reikia atsižvelgti į spalvą ir padengimo tipą, vietinio klimato sąlygas, stogo šlaitą, statybos būdą ir įrengimo būdą. Jei padengimas yra tamsios spalvos, labiausiai veikiamas šiaurinis stogo šlaitas.

Stogo kopėčios Ruukki SafeGrip - 100% saugesniam priėjimui prie reikiamų stogo vietų

Net jei ant stogo tenka lipti ne taip dažnai, svarbiausia yra žmogaus saugumas. Pavojingiausia yra tuomet, kai besidarbuojant ant stogo atslenka net ir nedidelis lietaus debesėlis, ar, tarkim, vakare iškrinta rasa. Tuomet kiekvienas lašas bet kokį stogą paverčia tikra čiuožykla, pasidaro nesaugu, sudėtinga nulipti.

Naudojantis Ruukki SafeGrip sieninėmis ir stogo kopėčiomis, garantuojamas 100% geresnis sukibimas su batų padais net esant drėgnoms, slidžioms oro sąlygoms, bet kuriuo metų laiku. SafeGrip technologija yra unikali, Ruukki patentuota sukibimo pagerinimo technologija. Nesvarbu, ką planuojate daryti ant stogo - ar užsisakėte kaminkrėčio paslaugas, ar darbus ant stogo atliksite patys, oro pokyčiai planų jums nesutrukdys. 

Ruukki SafeGrip Kopėčios - 100 proc. geresnis sukibimas

ŽR. RUUKKI SAFEGRIP VIDEO

Priežiūros instrukcijos

Susijusios nuorodos

D.U.K. (dažniausiai užduodami klausimai)

Kaip sužinoti, ar reikia naujo stogo? Kur galima įsigyti „Ruukki“ stogą? Kiek laiko stogas gali būti eksploatuojamas? Gaukite reikiamus atsakymus mūsų dažniausiai užduodamų klausimų (D.U.K.) skiltyje.

Į D.U.K. skyrių

Dokumentų biblioteka

Mūsų dokumentų bibliotekoje rasite stogų montavimo, priežiūros ir kitas instrukcijas bei brošiūras. Ten taip pat pateikiame aplinkosaugos ir kokybės sertifikatus.

Į dokumentų biblioteką

Užklausa dėl kainos

Jei norite palikti užklausą dėl kainos, užpildykite formą ir mes su jumis susisieksime.

Užklausa dėl kainos