Ruukki-Roofs-production-chain-!00

Nuo geležies rūdos, iki galutinio produkto

Ruukki valdo visą plieninių stogų gamybos grandinę: naudoja savo liejyklose Suomijoje pagamintą tvirtą plieną S280GD, padengtą ne mažesniu kaip 275 g/m2 cinko sluoksniu, sudėtyje neturinčio sveikatai kenksmingų sunkiųjų metalų, kancerogenų, pvz. šešiavalenčio chromo Cr6 , laboratorijose nuolat kuria, tobulina, natūraliomis ir dirbtinai agresyviomis sąlygomis testuoja stogo dangas, profiliavimui naudoja nesusidėvėjusius įrenginius. Todėl Ruukki pilnai atsako už stogo produktų kokybę, atsparumą, lakštų geometrijos tikslumą.

Manyti, kad plieninė stogo danga – tai tik plienas ir dažai, šiais, nanotechnologijų laikais, būtų labai klaidinga. 

Specialios markės S280GD plienas suteikia lakštui pakankamo tvirtumo, kokio reikia plieninėms stogo dangoms. Jei plienas yra kažkurios plastiškesnės, minkštesnės rūšies, jį formuoti yra daug lengviau net ir su susidėvėjusia įranga. Būtent dėl to dažniausiai minkštesnius plienus renkasi pigesnės kokybės gamintojai. Tačiau tuomet, dengiant stogą, vaikščiojant ant tokių lakštų, ar žiemos metu veikiant įprastoms sniego apkrovoms, susiformuoja daugybė stogo dangos nelygumų, įlenkimų, gali net pradėti matytis grebėstų įspaudai, stogo estetinė išvaizda bus bemat sugadinta. 

Standartinis Ruukki stogo lakštų plieno storis, matuojamas neskaitant cinko, grunto, polimerų sluoksnių, yra 0,50 mm, o aukščiausios kokybės produktų, pvz. "Ruukki Classic Authentic" – 0,60 mm. Lakšto storis taip pat, kaip ir plieno markė labai įtakoja stogo tvirtumą, net jei tai būtų kelios šimtosios milimetro dalys.  Pavyzdžiui, skirtumą tarp 0,45 mm ir 0,50 mm storio lakštų tvirtumo nesunku patikrinti ir be jokios laboratorinės įrangos, bandant sulenkti skardą rankomis. 0,45 mm lakštas bus akivaizdžiai minkštesnis. Todėl, norint, kad stogas atrodytų kuo lygesnis, ypač tais atvejais, kai lakštai bus naudojami ir fasadų apdailai, tikrai verta apsvarstyti storesnius, 0,60 mm storio lakštus. 

Minimalus „Ruukki“ stogo dangos cinko sluoksnis yra 275 g/m2. Nuo cinko sluoksnio storio labai priklauso stogo ilgaamžiškumas, apsauga nuo korozijos, ypatingai tokiose vietose, kaip nupjauti lakštų kraštai. Apsauga nuo korozijos puikiai išlaikoma ir lakštų formavimo vietose. Cinkas yra gana brangus spalvotasis metalas, todėl jo kiekis kvadratiniame metre ženkliai įtakoja ir galutinės stogo dangos kainą. Todėl rinkoje gan dažnai pasitaiko neatitinkančių Europinių standartų reikalavimų, pigesnių stogo dangų, kurių deklaruojamas cinko kiekis yra 275 g/m2, tačiau nenurodomas žodis „minimalus“, o tai praktikoje reiškia, kad cinko bus 225 g/m2 ar net mažiau. Taip pat svarbu kontroliuoti gamybos procesą, kad cinko sluoksnis būtų kuo tolygiau paskirstytas ant lakšto.

Išorinis polimerinis padengimas gali būti kelių rūšių - kokybės klasių, nuo jo labiausiai priklauso stogo išvaizda ir ilgaamžiškumas, atsparumas įbrėžimams, UV spinduliams ir kt. 

Labai svarbu, kad visi plieno apsauginiai sluoksniai būtų padengti kokybiškai. Nes, kaip ir automobilių pramonėje, vienų gamintojų kėbulai tarnauja ilgai, o kiti gerokai trumpiau – viską nulemia darbų atlikimo kokybė, gamintojo naudojami įrengimai. Jei lakštų formavimui bus naudojama nekokybiška, susidėvėjusi įranga, ar bus netinkama darbo aplinkos temperatūra, tuomet dar gamybos metu gali atsirasti pažeidimai, dažų mikroįtrūkimai, pertempimai, kurie laikui bėgant netruks pasimatyti.

Ruukki-Original-Quality-00

Susijusios nuorodos

Daugiau informacijos apie Ruukki produktus statant ar renovuojant stogą rasite kitose skiltyse.

Ruukki-Original-Quality-12-Monterrey_zoom

Patikrinkite originalumą

Visuomet verta patikrinti, ar gaunate tai, už ką sumokėjote. Užrašai ir prekės ženklo įspaudos ant produktų, garantinė knygelė...

Kaip atpažinti originalų produktą
klasy_jakosci_PL

Kokybės klasės

Nuo gaminio kokybės klasės labiausiai priklauso stogo ilgaamžiškumas, atsparumas įbrėžimams, UV poveikiui...

Kokybės klasių palyginimas, skirtumai

Stogo lakštai

„Ruukki“ plieniniai stogai saugo jūsų namus visomis aplinkybėmis. Jie yra itin patvarūs ir išlieka stilingi daugelį metų.

Peržiūrėkite stogo lakštų pasiūlymą

Užklausa dėl kainos

Jei norite palikti užklausą dėl kainos, užpildykite formą ir mes su jumis susisieksime.

Užklausa dėl kainos