Kyntajantie_23__SKF_8561

Plieninių stogų pagrindai

Plieninis stogas – tai daugiau nei stogo lakštai. Tai ir laikančiosios konstrukcijos, lietaus vandens nuvedimo sistema, stogų saugos elementai, lankstiniai ir daugybė kitų elementų bei priedų. Dalis jų parodyta žemiau esančiame paveikslėlyje.

Components
 1. Stogo dangos lakštai
 2. Lietaus vandens nuvedimo sistema
 3. Sieninės ir stogo kopėčios
 4. Sniego užtvaros
 5. Stogo tilteliai
 6. Kraigai
 7. Vėjalentės
 8. Karnizai (laštakiai)
 9. Vėdinimo kaminėliai ir kt. įvadai
 10. Kamino apdailos lakštai ir lankstiniai
 11. Vidinės sąlajos lankstiniai
 12. Jungiamieji lankstiniai
Kad stogas būtų tvarkingas, svarbiausia atidžiai pasirinkti atskiras jo dalis, kad jos tinkamai atliktų savo funkciją ir gražiai derėtų tarpusavyje.

Stogas – tai daugiau nei stogo dangos lakštai. Svarbios yra visos dalys – pradedant mažiausiais sraigteliais ir baigiant didžiuliais dangos lakštais ar kopėčiomis. Kiekviena stogo sistemos dalis gali daryti didelę įtaką viso stogo saugumui, patvarumui ir patrauklumui.

Tinkamos medžiagos, teisingas jų sumontavimas, savalaikė ir tvarkinga priežiūra garantuoja ilgaamžį stogo funkcionalumą.

Stogo lakštai apsaugo Jūsų namą ir jo konstrukcijas nuo lietaus, vėjo ir sniego. Tai yra matomiausia stogo dalis, daugiausiai nulemianti viso stogo išvaizdą, išreiškianti Jūsų namo stilių ir išskirtinumą.


Stogo laikančiosios konstrukcijos paskirtis – sukurti tvirtą pagrindą, prie kurio tvirtinami stogo lakštai bei kitos dalys. Šią konstrukciją dažniausiai sudaro murlotai, gegnės, grebėstai, šilumos izoliacijos sluoksnis, garo ir difuzinės arba antikondensacinės plėvelės. Tvarkingai sumontuota laikančioji konstrukcija, šiuolaikinius energijos taupymo standartus atitinkanti šilumos izoliacija, teisingai paklotos garo ir antikondensacinės plėvelės bei užtikrinti pakankami oro tarpai ventiliacijai – visa tai daro didelę įtaką stogo garso ir šilumos izoliacijos savybėms, stogo dalių apsaugai nuo kondensato, paprastai susikaupiančio po stogo lakštais.
Ruukki_roof_parts_understructure
 1. Stogo plėvelė
 2. Grebėstai
 3. Tąšai, užtikrinantys ventiliuojamą oro tarpą.

Įvairūs lankstiniai taip pat yra svarbūs elementai, padedantys sudėti paskutinius stogo akcentus. Jie tvirtai sujungia įvairius stogo elementus taip, kad nesimato jokių sujungimų, todėl stogas atrodo vizualiai patrauklus ir vientisas.

Lietaus nuvedimo sistemą sudaro latakai, lietvamzdžiai, įlajos, alkūnės ir kiti elementai, skirti lietaus vandeniui nukreipti į kanalizacijos sistemą.


Stogų saugos elementai, pvz., sieninės ir stogo kopėtėlės, stogo tilteliai ir sniego užtvaros, užtikrina, kad namų savininkams būtų lengviau ir saugiau pasiekti reikiamas vietas ant stogo. Sniego užtvaros (dar vadinamos sniego gaudyklėmis, barjerais) saugo nuo sniego nuošliaužų ne tik žmones ar šalia stogo esančius daiktus, bet ir kitus stogo komponentus, pvz., lietvamzdžius ir latakus nuo sulankstymo ar sulaužymo. Stogams taip pat taikomi teisiniai saugumo reikalavimai, tad kai kuriuos saugos elementus įsirengti būtina.


Įvadai – tai vandens nepraleidžiančios stogo angos. Pvz., ventiliacijos kaminėliai, antenų, saulės kolektorių vamzdžių įvadai, liukai ir t.t.

Daugiau informacijos

Daugiau informacijos apie konkrečius stogo produktus rasite produktų asortimento puslapyje, stogo renovacijos, naujo stogo statybos skiltyse, arba susisiekę su mūsų techniniu konsultantu.

renovating-old-roof-main

Stogo renovacija

Skaitykite daugiau apie seno stogo renovaciją naudojant „Ruukki“ stogų medžiagas.

Į stogo renovacijos skiltį
Asuntomessut2017_70_KORJ

Nauja statyba

Skaitykite daugiau apie „Ruukki“ stogo dangos gaminių naudojimą statant namą.

Į naujo stogo statybos skiltį
IMG_2785

Stogo medžiagų asortimentas

„Ruukki“ plieniniai stogai saugo jūsų namus visomis aplinkybėmis. Jie yra itin patvarūs ir išlieka stilingi daugelį metų.

Peržiūrėkite stogo lakštų pasiūlymą

Užklausa dėl kainos

Jei norite palikti užklausą dėl kainos, užpildykite formą ir mes su jumis nedelsiant susisieksime.

Užklausa dėl kainos