Eeden - Nákupné centrum

Ruukki dodala zlaté, perforované fasádne lamely na rekonštrukciu nákupného centra Eeden v estónskom meste Tartu. Lamely sú perforované tak, aby symbolizovali Rajskú záhradu s palmami a exotickým životom. A keďže je fasádny obklad podsvietený, obrázky sú viditeľné aj v noci. Ruukki pre túto budovu dodala aj sendvičové panely, design profily a nosné strešné trapézové profily.

Partneri

  • Investor: TTK Investeeringud OÜ
  • Staviteľ: Ehitustrust AS
  • Architektonický návrh: AB Sport OÜ
Google maps image for pdf print

Eeden je nákupné a rekreačné centrum vzdialené asi 3 km juhovýchodne od centra estónskeho mesta Tartu. Bolo postavené začiatkom 21. storočia a zrekonštruované v roku 2018 s ohľadom na potrebu väčšieho priestoru pre nové služby. Dnes má Eeden 74 nájomcov a podlahovú plochu viac ako 25 000 metrov štvorcových.

Ruukki dodala pre túto budovu sendvičové panely, design profily a nosné strešné trapézy. Najpôsobivejšou dodávkou bola zlatá, perforovaná fasáda. Fasádne lamely sú perforované tak, aby symbolizovali Rajskú záhradu s palmami a exotickým životom. A keďže je fasádny obklad podsvietený, obrázky sú viditeľné aj v noci.

„Vzhľad novej fasády sme si vybrali z množstva ponúkaných možností. Ruukki je v tomto odbore popredný a zároveň spoľahlivý hráč. Preto sme sa spolu so staviteľom rozhodli vybrať si ju, pre tento projekt, za partnera“, vysvetľuje Margus Tuuling, vedúci výstavby a údržby v spoločnosti AS Eedeni Keskus.