Športové centrum – Mariahallen

Mesto Helsingborg malo na športové centrum jasnú požiadavku – nesmie to byť žiadna nudná škatuľa. Ruukki dodala energy panely a fasádne obklady. Budova je najpôsobivejšia vo večerných hodinách, keď sa za oceľovými fasádnymi kazetami rozsvietia svetlá a tyrkysová farba žiari cez perforované panely.

Súvisiace produkty

Partneri

  • Investor: Mesto Helsingborg
  • Generálny dodávateľ: Byggmästarn i Skåne
  • Montáž: Elementa Plåt AB
  • Architektonický návrh: Sweco Architects, Henrik Troedson
Google maps image for pdf print

Mariahallen, nové športové centrum vo švédskom meste Helsingborg, má halu na loptové hry a gymnastickú halu. Na druhom poschodí sú mládežnícke objekty na organizovanie rôznych podujatí a stretnutí. Objednávateľom projektu bolo mesto Helsingborg, ktoré požadovalo, aby budova športového centra nevyzerala ako nudná škatuľa.

Spoločnosť Ruukki dodala energy panely a fasádne obklady.

„Najpôsobivejšia je vo večerných hodinách, keď sa za oceľovými fasádnymi kazetami rozsvietia svetlá a tyrkysová farba žiari cez perforované panely. Cez deň vytvárajú vzory panelov rôzny vzhľad podľa toho, odkiaľ sa na budovu pozeráte.

„Spoločnosť Ruukki sme si vybrali, pretože dokázala dodať panely aj fasádne kazety, čo nám uľahčilo prácu. Ruukki nám dokonca poskytla podrobný plán inštalácie panelov“, hovorí architekt Henrik Troedson.