Nákupné centrum Bory Mall

„Forma je kombináciou výhod vzduchotesnosti a architektonickej prispôsobiteľnosti. Spoločnosť Ruukki sa na projekte podieľala aktívne, pretože chcela vyriešiť niektoré architektonické detaily. Pracovníci spoločnosti Ruukki chodili priamo na stavenisko, aby hľadali riešenia. Ich cieľom bolo premeniť predstavy zákazníka na skutočnosť. Dobrým príkladom vyriešenia detailov bolo vytvorenie okrúhlych rohov obchodného centra podľa projektov, aj keď spoločnosť Ruukki nemala vo svojom sortimente vhodné produkty. Spoločnosť Ruukki nám pomohla dosiahnuť to, čo sme chceli vytvoriť,“ hovorí Dušan Sevela zo spoločnosť Penta Invest, ktorá pracovala na projekte Bory Mall.

Partneri

  • Investor: Penta Investments
Google maps image for pdf print

Nákupné centrum Bory Mall bolo dokončené v roku 2014 a rozšírené v roku 2016. Bory Mall sa nachádza na severozápade Bratislavy - hlavného mesta Slovenska. Rovnaké farebné riešenie systému Ruukki Forma™, ako na pôvodnej fasáde centra, bolo použité aj na opláštenie prístavby. Fasádny systém Ruukki Forma tvoria stenové panely a fasádne obklady.

„Všetky detaily i spoje boli dokonale zrealizované a spoločnosť Ruukki dokázala splniť aj osobitné požiadavky ako sú konvexné fasádne kazety, ktoré vyzerajú skvele. Kvalitu fasády vidno aj na tom, že časti stavby nemajú žiadne rozdiely vo farebných odtieňoch. Chceli sme dodať jednotný vzhľad celému centru Bory Mall, preto sme zvolili rovnaký materiál i farebný odtieň aj na prístavbe. Časti sa perfektne  zhodujú," vysvetľuje Dušan Ševela, architekt spoločnosti Penta Real Estate.

Za výstavbu centra Bory Mall zodpovedala spoločnosť Penta Investments, ktorá aj prenajíma vnútorné priestory centra.