Novinky

Sendvičové panely Ruukki v chladiarniach spoločnosti Eurobeef

Ak sa pýtate, pre aký typ budovy sú sendvičové panely Ruukki najvhodnejšie, odpovede sa budú líšiť – niekto povie, že pre výrobné haly a sklady, iný zasa, že pre logistické a distribučné centrá alebo komerčné priestory. Existuje však jedno odvetvie, v ktorom majú panely Ruukki skutočne silnú a významnú pozíciu, a to vďaka svojej overenej funkčnosti, dlhej životnosti a mimoriadnym vlastnostiam. Je to chladiarenský priemysel so svojimi chladiarenskými a mraziarenskými zariadeniami a priestormi na uchovávanie potravín.

„V Poľsku sa tento segment začal rozvíjať vďaka veľmi aktívnej práci tímu, ktorý sa venuje chladiarenským prevádzkam v našom závode v Oborniki, už dávno pred akvizíciou spoločnosti Metalplast. Tu boli vyrobené prvé sendvičové panely pre chladiarne, aj prvé technické listy a katalógy venované týmto produktom. V priebehu rokov sme inovovali naše riešenia a zdokonalili výrobné technológie a teraz môžeme ponúknuť moderný produkt a osvedčený systém. Pri tomto type budov zaváži každý detail, preto sme v Ruukki najprv celý systém dôkladne zvládli a tak pozitívne testovali na stovkách veľkých projektov. Naše chladiarenské panely majú jedinečné riešenie zámku zaisťujúce vynikajúcu tesnosť, ktorá je v tomto priemysle rozhodujúca”, hovorí Dariusz Borowski, manažér pre chladiarenské prevádzky a potravinársky priemysel v Ruukki Polska.

Eurobeef Sp. z o.o. je jedna zo spoločností, ktorá sa rozhodla použiť Ruukki riešenie pre chladiarne. Centrála spoločnosti sa nachádza v meste Koło, v strede Poľska. Eurobeef patrí medzi najväčších spracovateľov mäsa v regióne Wielkopolska, ktorá sa špecializuje na porcovanie hovädzieho mäsa a výrobu vysokokvalitných produktov z neho. 

V rokoch 2016 – 2017 spoločnosť rozšírila svoje prevádzky a vybudovala novú halu na skladovanie v chlade, chladiareň a veľkokapacitnú mraziareň. Okrem toho spoločnosť investovala do rekonštrukcie výrobných hál a renovácie existujúcej fasády.

Ruukki vyrobila a dodala sendvičové panely na fasádu, strechu, pre deliace priečky a podhľady – vlastne celé spektrum našej ponuky sendvičových panelov. 

Na vonkajšie steny nových budov boli použité panely SP2B 100 E-PIR, SP2B 60 E-PIR a SPB 200 WE, pre deliace priečky a podhľady to boli panely SP2B 100 E-PIR a na steny a stropy mrazničiek panely SP2E 200 E-PIR. Na strechy boli dodané panely SP2C 140/100 E-PIR. Ruukki okrem toho zodpovedala za dodávku nosných trapézov T35 a príslušenstva, ako sú lemovania a spojovacie prvky. 

Široká škála našich produktov pre Eurobeef je výsledkom spoločnej práce zameranej na nájdenie optimálneho riešenia pre zákazníka.

 „Pre Eurobeef sme dodali 14 000 metrov štvorcových panelov. Dodávky zahŕňali panely s PIR jadrom aj minerálne panely; tie s jadrom z minerálnej vlny pre časti budov s vysokými požiadavkami na požiarnu odolnosť. PIR panely boli použité pre výrobné a chladiarenské časti (mrazenie vzduchom, veľkokapacitná mraznička). Treba spomenúť, že vďaka našim výrobným kapacitám sme boli schopní dodať panely pre steny mrazničky v jednom kuse (približne 16 m) bez potreby ich spájania. Zodpovedali sme aj za podrez panelov, detaily spájania a dodávku lemovania a príslušenstva. Vďaka nášmu komplexnému prístupu k projektu sme získali cenné konkurenčné body,“ hovorí Dariusz Borowski.

Je potrebné zdôrazniť, že toto nie je prvý projekt, ktorý sme pre Eurobeef dokončili. V roku 2004 dodala Ruukki sendvičové panely pre vnútorné steny a podhľady prvého závodu. Celkove to bolo približne 8 000 metrov štvorcových.

V súčasnosti zamestnáva Eurobeef 250 osôb. Denne sa vyrobí 100 ton výrobkov, ktoré sa potom dodávajú na poľský trh a do mnohých európskych krajín. Vysoká kvalita výrobkov je, okrem iného, výsledkom pokročilých technológií. Chladené a mrazené mäso sa skladuje v moderných halách, ktoré musia spĺňať veľmi prísne požiadavky na skladovanie potravín. 


Naše sendvičové panely pre vonkajšie i vnútorné steny zaisťujú vysokú energetickú efektívnosť budov. Vzduchotesné opláštenie prispieva ku konštantne regulovanej teplote, zatiaľ čo špeciálna povrchová úprava zaručuje, že panely Ruukki sú bezpečnou voľbou pre miesta na spracovanie potravín. 

Grzegorz Grabowski, generálny riaditeľ spoločnosti Eurobeef, hodnotí kvality našich riešení:

„Vysoko si ceníme kvalitu systémov, ktoré nám spoločnosť Ruukki ponúkla. Po niekoľkých rokoch môžeme povedať, že panely použité v našich prevádzkach sú pevné, majú dlhú životnosť a sú odolné voči poveternostným podmienkam a zaťaženiu spôsobenému našimi každodennými činnosťami – preukázali svoju funkčnosť na 100%.”

Dva projekty s dlhým časovým odstupom sú dobrým meradlom toho, ako je spoločnosť Ruukki stabilná ako partner. Ako sme si viedli ako dodávateľ pre prvú časť závodu Eurobeef a pre jeho rozšírenie?

„Eurobeef odporúča spoluprácu s tak kompetentným a spoľahlivým partnerom ako je Ruukki – vysoká kvalita produktov, presnosť dodávok, profesionálna podpora a starostlivosť o detaily robia z tejto spoločnosti veľmi dobrú voľbou. Sme skutočne spokojní s oboma fázami nášho investičného projektu,“ sumarizuje Grzegorz Grabowski.