Logistics

Novinky, blog a sociálne siete

Novinky

Nové klasifikácie požiarnej odolnosti panelov Ruukki spĺňajú rastúce očakávania trhu

Spoločnosť Ruukki zvýšila hodnoty požiarnej odolnosti (EI) sendvičových panelov s jadrom z minerálnej vlny a PIR (polyizokyanurátovým) jadrom. Zlepšená klasifikácia je platná pre panely pre vonkajšie i vnútorné steny. Potreba zvýšenej požiarnej odolnosti bola vyvolaná očakávaniami zákazníkov a neustálym vývojom portfólia panelov Ruukki s cieľom poskytnúť optimálne riešenia v súlade s prísnymi predpismi. 

„Pre našich zákazníkov znamená toto zlepšenie optimálnejšie a ekonomickejšie projektovanie a úspory, a to vďaka zväčšeniu povolených rozponov a vyššej požiarnej odolnosti sendvičových panelov. Navyše sme dokázali rozšíriť naše portfólio o nové protipožiarne panely,“ hovorí Oskar Janik, product engineer v Ruukki. 

Lepšia požiarna klasifikácia panelov Ruukki znamená úsporu nákladov, lepšie využitie podlahovej plochy budovy a rýchlejšiu montáž. Zväčšenie rozponov zase znamená, že podporné prvky sa môžu umiestniť vo väčších vzdialenostiach od seba, čo umožňuje úspornejší konštrukčný návrh. Okrem toho, vďaka skutočnosti, že pre celé steny je potrebný menší počet panelov, je efektívnejšia aj inštalácia. 

Skúšky požiarnej odolnosti Ruukki panelov s jadrom z minerálnej vlny boli vykonané v požiarnych laboratóriách Eurofins (VTT) vo Fínsku v rokoch 2019 a 2020. Skúšky požiarnej odolnosti Ruukki PIR panelov sa vykonali v laboratóriách Fires na Slovensku v roku 2020. Dosiahnuté výsledky sú platné pre všetky oblasti trhu.  

 

Najnovšie príspevky do blogu

Sociálne siete

Pre tlač

Kontakt

Databáza fotiek a logá

Z databázy fotiek si môžete stiahnuť obrázky a logá spoločnosti Ruukki. Všetok fotografický materiál môžu médiá voľne používať. Pri publikovaní fotiek uveďte ako zdroj spoločnosť Ruukki.V prípade otázok ako používať databázu, kontaktujte prosím heli.rintamaki@ruukki.com.

Fakty o Ruukki

Ruukki Construction je dodávateľ oceľových stavebných produktov a služieb pre strechy a steny pre udržateľnú výstavbu. Máme približne 1 500 zamestnancov a 10 špecializovaných výrobných závodov. Naše silné zastúpenie v 10 krajinách Európy nám umožňuje poskytovať služby zákazníkom lokálne pod našimi hlavnými značkami Ruukki a Plannja. Naše porovnateľné čisté tržby v roku 2019 predstavovali približne 470 miliónov EUR. Máme škandinávsky pôvod, sme súčasťou SSAB, zdieľame spoločné hodnoty a dlhoročné skúsenosti v oceliarskom a stavebnom priemysle. www.ruukki.com 

SSAB je škandinávsko-americká oceliarska spoločnosť, ktorá zamestnáva ľudí vo viac ako 50 krajinách. Spoločnosť SSAB je kótovaná na burze Nasdaq Stockholm a sekundárne na Nasdaq Helsinki. www.ssab.com