Univerzita LUT - verejná výstavba

Fasáda hlavnej budovy Univerzity LUT, ktorá sa špecializuje na technológiu a ekonomický výskum a vzdelávanie, bola zmodernizovaná použitím fasádnych kaziet Cor-Ten, ktoré dodala spoločnosť Ruukki. Cor-Ten rešpektuje starý obklad budovy z červenej tehly a dodáva jej výrazný nenapodobiteľný vzhľad.

Súvisiace produkty

Partneri

  • Architektonický návrh: Aihio Arkkitehdit Oy
Google maps image for pdf print

Počas rokov 2016-2018 bola hlavná budova Univerzity LUT v Lappeenranta, ktorá sa špecializuje na technický a ekonomický výskum a vzdelávanie, kompletne zrekonštruovaná. Čiastočne zrekonštruovaná fasáda budovy odhalila pôvodný tehlový obklad. Aby sme budove dodali výrazný a jedinečný vzhľad, bola opláštená fasádnymi kazetami Cor-Ten, ktoré dodala spoločnosť Ruukki.

Architektka Piia Viitanen z Aihio Arkkitehdit poznamenáva, že Cor-Ten je originálny a výrazný materiál, ktorý sa skvele hodí budove rešpektujúc starý obklad z červenej tehly. Cor-Ten je naozaj moderný a nesnaží sa napodobňovať starý materiál a vzhľad. Piia Viitanen je s projektom spokojná.

„Veľmi na teší podpora, ktorú sme od Ruukki dostali a ktorá nám značne uľahčila našu prácu. Najlepšie na tom je, že sú spokojní užívatelia budovy. Počula som študentov rozprávať, aké úžasné priestory dostali. Z takejto priamej spätnej väzby mám veľkú radosť“, dodáva Piia Viitanen.