Slakthus – administratívna budova

Spoločnosť Ruukki dodala opláštenie budovy, pre ktoré boli, na základe odporúčania architekta, zvolené fasádne profily Design Cor-Ten S7. Cor-Ten umožňuje vytvorenie mnohotvárnej fasády s oknami a oceľovými profilmi rôznych veľkostí, ktorá sa harmonicky, rešpektujúc históriu a charakter, začleňuje do daného prostredia.

Súvisiace produkty

Google maps image for pdf print

Slakthuset (v preklade bitúnok) je kancelárska budova situovaná v bývalej priemyselnej a skladovej lokalite, zhruba štyri kilometre od centra mesta Göteborg vo Švédsku.

Spoločnosť Ruukki dodala fasádu budovy, pre ktorú boli, na základe odporúčania architekta, zvolené profily Design Cor-Ten S7.

„Cor-Ten nám umožnil vytvoriť mnohotvárnu fasádu s oknami a oceľovými profilmi rôznych romerov. Samotný Cor-Ten sa hodí do daného prostredia a rešpektuje jeho históriu a charakter“, hovorí Lars Bäckman, projektový manažér zo spoločnosti Klövern.

Budova je vo vlastníctve realitnej spoločnosti Klövern a má osem nájomcov. Celá oblasť sa v súčasnosti transformuje na pulzujúce mestské centrum, ktoré sa, okrem tejto kancelárskej budovy, stalo domovom aj pre dve reštaurácie. Okrem toho tu bol otvorený i miestny dopravný uzol – stanica Gamlestadstorget.