Múzeum ľudovej histórie

Dodali sme Liberta Cor-Ten® 600 pre fasádu Múzea ľudovej histórie v Manchestri. Pre tento projekt bolo potrebné riešenie, ktoré malo architektonicky spojiť staré a nové budovy. Táto lokalita má významné miesto na brehu rieky a je potrebné, aby pútavý exteriér lákal návštevníkov a múzeum mohlo vyniknúť medzi okolitými budovami. ©Foto: Austin-Smith: Lord

Súvisiace produkty

Partneri

  • Architektonické štúdio: Austin-Smith:Lord
  • Rok: 2010

 

Google maps image for pdf print
Táto lokalita má významné miesto na brehu rieky a je potrebné, aby pútavý exteriér lákal návštevníkov a múzeum mohlo vyniknúť medzi okolitými budovami.

Použitie Liberta Cor-Ten® 600 umožnilo architektom navrhnúť novú modernú a elegantnú budovu, ktorá však nenarúša súlad so starnúcou čerpacou stanicou. Podarilo sa presadiť nové odvážne riešenie bez toho, aby úplne zatienilo historické miesto.

Vonkajší materiál budovy sa postupom času bude meniť v dôsledku prirodzeného pôsobenia vonkajšieho prostredia. To je jedným z dôvodov, prečo je Liberta Cor-Ten® 600 vhodným materiálom pre staršie budovy, predovšetkým tehlové.

Múzeum ľudovej histórie bolo prvou verejnou budovou vo Veľkej Británii, ktorá bola postavená s neobyčajným opláštením Cor-Ten®. Budova okrem toho získala v roku 2010 cenu Veľkej Manchesterskej komory ako budova roka.