Hurricane Factory

V prípade Hurricane Factory zohráva dôležitú úlohu vzhľad budovy. Budova vyzerá ako továreň, aj keď sa nejedná o výrobné zariadenie. Spoločnosť ponúka zákazníkom jedinečný zážitok, pocit stavu beztiaže.
Google maps image for pdf print

Južne od Berlína, v Brandenburgu, v bezprostrednej blízkosti letiska Schönefeld, bola v roku 2017 otvorená nová pobočka spoločnosti Hurricane Factory. Spoločnosť Hurricane Factory ponúka zákazníkom jedinečný zážitok, pocit stavu beztiaže. Vo vertikálnom veternom tuneli spoločnosti môžu zákazníci zažiť pocit voľného pádu a lietania v beztiažovej atmosfére.

Spoločnosť Ruukki dodala pre túto päťpodlažnú budovu svoj fasádny systém Ruukki Forma. Systém zahŕňal sendvičové panely, ako aj fasádne obklady pre steny.

„Vzhľad továrne podporuje koncepciu budovy a je zosúladený s názvom našej spoločnosti. Rovnaká myšlienka bola použitá aj v interiéri, kde napríklad múry boli zmenené tak, aby vyzerali ako betónové steny. Budova je jedinečná a líši sa od akejkoľvek inej budovy v oblasti. To bolo našim cieľom a je aj našou silnou stránkou. Som spokojný so vzhľadom budovy a vybranými materiálmi a veľmi som spokojný s dodávkami spoločnosti Ruukki“, vysvetľuje generálny riaditeľ spoločnosti Hurricane Factory Jakub Weck.