Hamina Campus

„Toto je budúcnosť, do ktorej chceme investovať. Chceme predstaviť našu cestu a využívať obnoviteľné prírodné zdroje. Ruukki Liberta® Solar je modul navrhnutý na okamžitú inštaláciu, ktorý ako by bol zhotovený na mieru pre túto budovu,“ hovorí Ilpo Kerttula, riaditeľ oddelenia nehnuteľností spoločného úradu pre vzdelávanie pre región Kotka-Hamina.

Súvisiace produkty

Partneri

  • Vlastník/investor: Spoločný úrad pre vzdelávanie pre región Kotka-Hamina region
  • Dodávateľ: Rakennuspartio Oy
  • Architektonické štúdio: Ulla Hovi, konštrukčný návrh: Insinööritoimisto Reijo Strandman Ky

Google maps image for pdf print

V meste Hamina, vo Fínsku, bola časť fasády južnej strany budovy školy obložená fotovoltaickými fasádnymi kazetamu Liberta™ Solar, ktoré premieňajú slnečné svetlo na elektrinu.

„To je budúcnosť, do ktorej chceme investovať. Chceme predstaviť našu cestu a využívať obnoviteľné prírodné zdroje. Ruukki Liberta® Solar je modul navrhnutý na okamžitú inštaláciu, ktorý ako by bol zhotovený na mieru pre túto budovu,“ hovorí Ilpo Kerttula, riaditeľ oddelenia nehnuteľností spoločného úradu pre vzdelávanie pre región Kotka-Hamina.

V areáli Hamina ktorý patrí odbornej škole Etelä-Kymenlaakso, študuje približne 500 študentov. Vrchná časť najnovšej budovy bola obložená fotovoltaickými fasádnymi kazetami Ruukki Liberta® Solar, ktoré premieňajú slnečné svetlo na elektrinu.

S myšlienkou fasády, ktorá dokáže zhromažďovať energiu, prišiel náš tím návrhárov, ktorého hlavnou myšlienkou pri konštruovaní novej budovy bolo využívanie obnoviteľných zdrojov energie.

Fasádne kazety Ruukki Liberta® Solar sú ideálne nielen pre verejné budovy, ale aj pre priemyselný park, kde sa dá výhodne využívať solárna energia. Sú ideálne pri modernom projektovaní. Použitie kaziet Ruukki Liberta® Solar na fasádach uľahčuje použitie bežných sklenených panelov na tej časti fasády, ktorá ostáva v tieni. Prakticky sa nedá rozoznať, kde na fasáde končí sklo a kde začínajú kazety Ruukki Liberta® Solar.