Hala KS Cracovia 1906

Pre KS Cracovia 1906 – storočnú halu a športové centrum pre zdravotne postihnuté osoby v poľskom Krakove – dodala Ruukki Polska fasádne kazety Liberta Cor-Ten®.

Súvisiace produkty

Partneri

  • Vlastník/investor: Gmina Miejska Kraków – Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
  • Dodávateľ: Skanska
  • Architektonické štúdio: Biuro Projektów Lewicki Łatak
  • Rok: 2018

 

Google maps image for pdf print
KS Cracovia 1906 – storočná hala a športové centrum pre zdravotne postihnuté osoby v poľskom Krakove sa stalo známym tak vo svete architektúry, ako aj vo svete športu. Štadión je viacfunkčný a budova má tri poschodia. Najvýznamnejším je kryté ihrisko s rozmermi 44 x 26 m, vhodné pre halové disciplíny. Hala bola upravená pre potreby postihnutých športovcov, môžu sa tu organizovať športové podujatia a tréningy, napr. Paraolympijské hry.  

Fasáda nenarúša zeleň v okolí, a to vďaka veľkým preskleným plochám (približne 1 000 m2) a prírodnej hrdzavej farbe ocele Cor-Ten.   

Pre halu KS Cracovia 1906 dodala spoločnosť Ruukki viac než 3 500 m2 fasádnych kaziet Liberta Cor-Ten® 700. Z dôvodu ich nepravidelného usporiadania na fasáde museli byť vyrobené kazety s presnosťou 1 mm. Niektoré Cor-Ten® kazety sú nainštalované vnútri budovy. S cieľom dosiahnuť rovnomernú farbu bolo obloženie podrobené procesu vytvorenia patiny a stavebná spoločnosť zaistila transparentný ochranný náter.