Bistro Soho

Spoločnosť Ruukki dodala perforované hliníkové profily Design Paris S55 na jednu z vnútorných stien bistra SOHO. Architekti sa usilovali vytvoriť miesto, ktoré si ľudia budú pamätať a ktoré by sa nepodobalo typickej reštaurácii obchodného centra.

Súvisiace produkty

Partneri

  • Architektonický návrh: Architektonický ateliér GUTGUT a GRAU
Google maps image for pdf print

Bistro Soho v nákupnom centre Aupark, v hlavnom meste Slovenska - Bratislave, bolo otvorené v roku 2016. Toto nákupné centrum má viac ako 200 predajní a cez 30 reštaurácií, čo znamená, že ak chcú uspieť, musia vyniknúť a odlíšiť sa od ostatných.

Spoločnosť Ruukki dodala perforované hliníkové profily, použité v interiéri bistra na stenách naproti kuchyni. Táto stena sa líši od ostatných vnútorných stien a bola inšpirovaná americkými food truckmi. Bistro má kapacitu približne 70 hostí a navrhli ho dve slovenské architektonické kancelárie GUTGUT a GRAU z Bratislavy.

„Reštaurácie v nákupných centrách sa často podobajú ako vajce vajcu a naším zámerom bolo vytvoriť čosi také, čo by si ľudia pamätali. Túto reštauráciu sme zbavili typickej atmosféry reštaurácií nákupných centier a vytvorili tu oveľa pokojnejšie prostredie“, dodáva architekt Andrej Olah.