Apranga

Spoločnosť Apranga, užívateľ budovy, nastavil vysokú latku v kvalite a energetickej efektívnosti ako kritéria pre svoje nové priestory. Ruukki energy panely zohrali kľúčovú úlohu pri dosahovaní energetickej účinnosti. Lamely dodané firmou Ruukki boli použité k vybudovaniu hranice medzi obytnou zónou a priemyselnými priestormi, aby hluk z prevádzky a dodávok nerušil miestnych obyvateľov.

Partneri

  • Staviteľ: Mitnija
  • Architektonický návrh: UAB JP architektūra
Google maps image for pdf print

Apranga je litovská skupina a popredný maloobchodný predajca módnych tovarov mnohých značiek oblečenia, obuvi a koženého tovaru v pobaltských štátoch. Nové priestory firmy Apranga, v blízkosti Vilniusu, boli dokončené v roku 2018 a tvorí ich logistická hala a administratívna budova. Najdôležitejším kritériom spoločnosti Apranga na budovu bola vysoká kvalita a energetická efektívnosť.

Ruukki dodala energy panely a oceľové lamely na výstavbu oplotenia hraničiaceho s neďalekou obytnou štvrťou.

„Podpora produktov je výborná a vždy, keď potrebujeme, sú k dispozícii údaje i osobná pomoc zástupcu Ruukki“, hovorí architekt Andrius Juodpusis z architektonickej kancelárii JP architektūra.

Projektant z firmy Ruukki predložil podrobný návrh a potrebný počet panelov.

„Služby boli naozaj poskytnuté náležite, čo znamenalo, že sme nemuseli tráviť čas študovaním detailov panelov. Získali sme tým viac času na kreatívnu prácu, teda na to, v čom sme najlepší“, s nadšením konštatuje Andrius Juodpusis.