Administratívna budova Primo

„Chceli sme obývateľný, prakticky organický povrch. Niektorí ľudia sa obávali hrdzavého sfarbenia stien. Našťastie sme ich prehlasovali a teraz si myslia to isté ako ja: je to úžasne krásne riešenie. Pre spoločnosť Ruukki, ako nášho dodávateľa, sme sa rozhodli, pretože mohla dodať celý systém, ktorý vyzeral skutočne dobre. Nechceli sme sa pustiť do bežnej tuctovej fasády,“ povedal Oskar Lindström, projektový riaditeľ spoločnosti Next Step Group.

Súvisiace produkty

Partneri

  • Architektonické štúdio: Pontus Lomar of Lomar Arkitekter
  • Rok: 2016

 

Google maps image for pdf print
Administratívna budova Primo v lokalite Hovås, približne 10 km južne od Gothenburgu vo Švédsku, pôsobí nezabudnuteľným dojemom. Tvar budovy a materiál fasády sú očarujúce. Architekti namiesto použitia perforovaného oceľového povrchu zvolili fasádne kazety Cor-Ten®.

Realitná kancelária so sídlom v regióne Gothenburg – Next Step Group - nechcela postaviť bežný blok kancelárskych budov. Chcela vytvoriť budovy, ktoré by dali priestor pre architektúru. Jednou z požiadaviek pre Primo bolo, aby sa dali kancelárske priestory modifikovať, napríklad, posúvaním vnútorných stien. Aby bolo uľahčené hľadanie nájomcov, budova musela byť tiež atraktívna.

„Chceli sme obývateľný, prakticky organický povrch. Niektorí ľudia sa obávali hrdzavého sfarbenia stien. Našťastie sme ich prehlasovali a teraz si myslia to isté ako ja: je to úžasne krásne riešenie. Pre spoločnosť Ruukki, ako nášho dodávateľa, sme sa rozhodli, pretože mohla dodať celý systém, ktorý vyzeral skutočne dobre. Nechceli sme sa pustiť do obyčajnej tuctovej fasády,“ povedal Oskar Lindström, projektový riaditeľ spoločnosti Next Step Group.