Administratívna budova Intop vo Varšave

„Cor-Ten® veľmi dobre ladí s betónovými doskami a gabionmi. Je to veľmi trvanlivý a živý materiál, ktorý sa ľahko spracúva, naberá peknú patinu a umožňuje fasáde žiť svoj vlastný život, mení farbu v závislosti od poveternostných podmienok,” hovorí Jacek Kunca. Táto budova má fasádu z ocele Cor-Ten®, betónu a kameňa a už získala niekoľko ocenení v oblasti architektúry.

Partneri

  • Vlastník/investor: Intop Warszawa
  • Architektonické štúdio:  JM STUDIO Architektoniczne Magdalena Ignaczak Jacek Kunca
  • Rok: 2017
Google maps image for pdf print
Fasáda administratívnej budovy Intop vo Varšave je z ocele Cor-Ten®, betónu a kameňa a už získala niekoľko ocenení v oblasti architektúry.  

„Všetky materiály použité na fasáde nejako súvisia s podnikaním spoločnosti Intop – so stavebným inžinierstvom,“ hovorí architekt Jacek Kunca zo spoločnosti JMSA. „Cor-Ten® veľmi dobre ladí s betónovými doskami a gabionmi. Je to veľmi trvanlivý a živý materiál, ktorý sa ľahko spracúva, naberá peknú patinu a umožňuje fasáde žiť svoj vlastný život, mení farbu v závislosti od poveternostných podmienok,” dodáva Jacek Kunca.

Oceľ Cor-Ten® je vhodná na rôzne aplikácie v stavebnom priemysle. Je dokonalá pre externé fasádne steny, pretože pri striedaní sa suchých a vlhkých podmienok prirodzene starne bez toho, že by si vyžadovala nejaké mimoriadnu údržbu.