Ústredná nemocnica Mikkeli ESSOTE

Partneri

  • Lujatalo Oy
Google maps image for pdf print

Ústredná nemocnica Mikkeli, ktorú spravuje Úrad pre sociálnu a zdravotnú starostlivosť v South Savo (ESSOTE), je súčasťou štátneho reformného projektu, ktorý združuje sociálne služby a základné služby osobitnej zdravotnej starostlivosti, konkrétne pohotovostnú službu, jednotku intenzívnej starostlivosti a chirurgické oddelenie.

Budova starej nemocnice bola renovovaná a boli pridané nové funkcie. Cieľom týchto zmien bolo vytvoriť moderné a príjemné prostredie pre zákazníkov, pacientov a personál, ako aj zlepšiť celkové podmienky. Projekt bol zameraný aj na zvýšenie efektívnosti, lepšie využívanie nákladov a energeticky nenáročnú budovu s menšou uhlíkovou stopou. Pre nové časti budovy dodala Ruukki biele oblúkové fasádne kazety Liberta a sendvičové panely.

Počas projektu boli zariadenia ústrednej nemocnice Mikkeli zmodernizované, aby spĺňali požiadavky modernej nemocnice s pohotovosťou. Svetlá fasáda od spoločnosti Ruukki oživila celú oblasť a pomohla vytvoriť modernú a príjemnú budovu, ktorá podporuje celkovú pohodu a pocit zdravia.

Ústredná nemocnica Mikkeli sa stavia v etapách v období 2017 – 2020.