Novinky

Roxtec oceňuje aktívnu a otvorenú spoluprácu

Roxtec je spoločnosť založená v roku 1990 so sídlom v meste Karlskrona, vo Švédsku. Spoločnosť vyrába tesnenia pre káblové a potrubné prechody. Roxtec pôsobí v 80 krajinách a má približne 750 zamestnancov.

Tesnenia značky Roxtec sa používajú pre prechody navrhnuté na ochranu ľudí aj majetku. Prechody môžu tvoriť kompletné jednotky s jedným alebo viacerými vedeniami či káblami, ktoré prechádzajú cez stenu alebo iný povrch. Používajú sa napríklad, na lodiach a ropných plošinách, ako aj v elektrárňach, vlakoch a priemyselných budovách.

Roxtec oceňuje dlhodobé partnerské vzťahy

Roxtec vyrobí približne 10 miliónov modulov tesnení za rok. Okrem výroby modulov tesnení spoločnosť vyrába aj prechody prispôsobené presne požiadavkám zákazníkov, kde utesňovací systém zahŕňa aj iné komponenty, ako sú podložky od Ruukki.

„Našich subdodávateľov sme vyberali tak, aby sme mohli plánovať z dlhodobého hľadiska. Dôležitým faktorom pri našich nákupoch sú, samozrejme, ceny, ale nie je to jediné kritérium, hovorí Helene Wahnström, strategický nákupca v spoločnosti Roxtec.

Funguje aj osobná chémia

Ruukki a Roxtec sa stretli na veľtrhu Elmia Fair v meste Jönköping pred viac ako 25 rokmi a odvtedy spoločnosť Ruukki dodáva podložky pre Roxtec. Podložky sa využívajú pre prechody s niekoľkými káblami alebo vedeniami so samostatnými utesňovacími modulmi. Na koncoch platničiek sú profilované zarážky, ktoré bránia presunutiu modulov pri zmenách tlaku. Roxtec dostane ročne približne 2,5 milióna takýchto platničiek vyrobených z ocele, nerezu alebo hliníka, v závislosti od ich účelu.

„Môj predchodca vycítil, že Ruukki nás chce aktívne podporovať vo vývoji a výrobe našich produktov. Ďalším dôležitým faktorom pri výbere subdodávateľa boli aj dobré osobné vzťahy,“ vysvetľuje Helene Wahnström.

Spoločná budúcnosť

Helene Wahnström pracuje ako nákupca už sedem rokov a oceňuje spoluprácu s Ruukki.

„Myslím, že najlepšie na spolupráci so spoločnosťou Ruukki je to, že preberá iniciatívu a je aktívna, bez ohľadu na charakter veci. Platí to pre produkty ale aj iné faktory, ktoré ovplyvňujú podnikanie, ako je logistika. A to veľmi oceňujem,“ poznamenáva.

Helene Wahnström zdôrazňuje dôležitosť otvorenej a čestnej spolupráce aj v situáciách, kde nie je možné implementovať nápady.

Jedna vec, ktorú majú Roxtec a Ruukki spoločnú, je, že sa zameriavajú na kvalitu, ale aj na služby a flexibilitu. Helene Wahnström zistila, že Ruukki má flexibilnú výrobu a že výroba sa nespomaľuje ani v situáciách, keď sa súčasne vyrábajú aj nejaké špecifické produkty na mieru pre Roxtec.

„Silnými stránkami sú flexibilné služby a prispôsobiteľná výroba. Ruukki má know-how, ktoré môžeme využiť pre naše produkty. Spolupráca s Ruukki poskytuje istotu.“