Novinky

Spoločnosť Ruukki Construction sa stáva partnerom GreenCoat®

GreenCoat® je inovatívna a ekologická ochranná známka pre oceľové plechy s farebnou povrchovou úpravou používané pre strechy, fasády a odkvapové systémy. Začiatkom októbra Ruukki Construction oficiálne podpísala GreenCoat partnerstvo so spoločnosťou SSAB, ktorá je vlastníkom ochrannej známky GreenCoat®. Toto partnerstvo znamená, že Ruukki môže používať ochrannú značku GreenCoat® pre marketingové účely vo všetkých svojich obchodných oblastiach. Ruukki Construction je dcérskou spoločnosťou SSAB.

„Zákazníci spoločnosti Ruukki Construction už niekoľko rokov používajú strešné produkty z ocele GreenCoat® s farebnou povrchovou úpravou. Oceľ GreenCoat® s ekologickou povrchovou úpravou sa používa pre strešné krytiny Ruukki od roku 2017 a pre strechy Plannja, ktoré sa predávajú na švédskych a nórskych trhoch, už od roku 2012,“ hovorí Jouni Metsämäki, SVP Roofing v Ruukki.

Dôvodom, prečo je oceľ GreenCoat® tak ekologická, je nahradenie značnej časti fosílnej zložky severským repkovým olejom.

„Teší nás, že naši zákazníci oceňujú environmentálne povedomie aj pri strešných produktoch. Potvrdzuje to, že cesta k ekologickejším alternatívam, pre ktorú sa Ruukki Construction rozhodla pred rokmi, bola správna,“ dodáva Jouni Metsämäki.

Partnerská dohoda, ktorá bola teraz podpísaná, je jednou z mnohých volieb spoločnosti Ruukki Construction smerom k výstavbe šetrnejšej k životnému prostrediu. V septembri 2019 sa Ruukki stala signatárom vízie Svetovej rady pre zelené budovy, ktorej cieľom je dosiahnuť stavebný sektor bez emisií uhlíka do roku 2050. Spoločnosť Ruukki sa rozhodne zasadzuje o ekologické inovácie v budúcnosti a mnohé z riešení a produktov Ruukki Construction sú zamerané na uhlíkovo neutrálnu spoločnosť.

V celosvetovom meradle predstavujú budovy približne 39 % všetkých emisií oxidu uhličitého súvisiacich so spotrebou energie. Výroba stavebných materiálov a súčasná výstavba tvoria približne 30 %  z tohto objemu a užívanie budovy, napr. vykurovanie zvyšných 70 %.