Novinky

Centrum bývania a dizajnu Kaštanová prináša kvalitu

Centrum bývania a dizajnu Kaštanová tvoria predvádzacie a obchodné priestory v Brne, druhom najväčšom meste v Českej republike. Centrum Kaštanová sa nesústredí na široký okruh zákazníkov, ale zameriava sa na najdôležitejšiu skupinu, t.j. na architektov a dizajnérov. Vítaní sú samozrejme všetci, aj súkromní zákazníci, ktorí si plánujú svoje bývanie.

Budova, ktorá bola dokončená v roku 2015, je sídlom 50 spoločností, ktoré vyrábajú stavebné produkty a svojim zákazníkom ponúka približne 4 000 metrov štvorcových výstavných plôch. Okrem toho je tu k dispozícii približne 500 metrov štvorcových konferenčných miestností na prenájom a takmer 1 000 metrov štvorcových kancelárií.

Centrum Kaštanová tvoria dve budovy, jedna z nich je nová, druhá renovovaná. Pre novú budovu dodala spoločnosť Ruukki fasádny systém Ruukki Forma. Ten zahŕňa sendvičové panely striebornej farby pre steny a fasádne kazety Ruukki Liberta Elegant v zlatej farbe použité ako dizajnový obklad budovy. Ruukki dodala rovnaký typ panelov aj pre renovovanú časť fasády.

Centrum spolupráce pre kvalitné podnikanie

Korene centra Kaštanová siahajú do rodinného podniku, v ktorom zohrávali dôležitú úlohu Radek Černý a jeho otec. Na mieste, na ktorom stojí nová budova, býval predtým rodinný obchod s keramickými dlaždicami a kúpeľňovým nábytkom.

„Idea centra Kaštanová sa zrodila z túžby zvýšiť štandardy výstavby u nás na úroveň západných krajín. Svojím spôsobom je centrum Kaštanová miesto, kde dizajnéri prichádzajú na svoje nápady. Aspekt kvality sa odráža aj v skutočnosti, že tam svoje produkty môžu vystavovať iba spoločnosti zamerané na kvalitu a pridanú hodnotu i do budúcnosti,“ hovorí Radek Černý.

Centrum Kaštanová spája ľudí a spoločnosti z odboru tak, že funguje ako zárodok pre spoluprácu, kde sa stretávajú inovácie a inšpirácie. Okrem dizajnu tu môžu zákazníci usporadúvať produktové školenia a obchodné rokovania.

„Synergia a nový ekonomický potenciál vznikajú pri spolupráci rôznych spoločností. Napríklad, dizajnér, ktorý si vyberie dlaždice, uvažuje aj o vybavení kúpeľní. Pre architektov a dizajnérov je dôležité, aby mohli všetko vidieť a ihneď si vyskúšať rôzne kombinácie. Svojím spôsobom je centrum Kaštanová opakom všetkého toho online predaja a marketingu, ktoré sú dnes také populárne,“ vysvetľuje Radek Černý.

Výrazný, elegantný vzhľad

Požiadavka na novú budovu prirodzene bola, aby dobre slúžila spoločnostiam v ich podnikaní a poskytovala vhodné priestory s logických usporiadaním.

Produkty Ruukki – striebornej a zlatej farby – sa prelínajú a spolu s trávnikom medzi budovami pôsobia ako energizujúci prvok.

„Fasáda musí byť výrazná, elegantná a príťažlivá. Veľmi často menej znamená viac,“ vysvetľuje Radek Černý v súvislosti so vzhľadom centra Kaštanová.

Ruukki predstavila svoj návrh, špeciálnu dodávku umožňujúcu realizáciu architektonického plánu fasády. Samozrejme, v ponuke boli aj iné možnosti, ale za dodávateľa bola zvolená spoločnosť Ruukki. Podľa Radka Černého bola spolupráca veľmi príjemná a prínosná a dnes je spoločnosť Ruukki aj jedným z partnerov centra Kaštanová.

„Centrum Kaštanová splnilo všetky očakávania týkajúce sa vzhľadu. Jeho elegancia v okolí výrazne vyniká. Pri svojej prvej návšteve zákazníci uviedli, že ich vzhľad budovy naozaj zaujal a urobil na nich dojem,“ hovorí Radek Černý.