Novinky

Kvalita a skúsenosti viedli k tomu, že systém Ruukki Forma bol nainštalovaný aj na stenách prístavby k nákupnému centru Bory Mall

Nákupno-zábavné centrum Bory Mall sa nachádza na severozápade Bratislavy, vedľa diaľnice E65. Centrum bolo dokončené v roku 2014 a slúži ako stredisko okolitej rozvíjajúcej sa mestskej časti. Nákupné centrum Bory Mall bolo v roku 2016 rozšírené o najkvalitnejšie multiplexové kino na Slovensku. Rovnaké farebné fasádne riešenie Ruukki Forma sa použilo na stenách pôvodného nákupného centra ako aj v jeho prístavbe. Realitným investorom zodpovedným za výstavbu nákupného centra Bory Mall bola spoločnosť Penta Investment, ktorá prenajíma aj priestory vo vnútri centra.

Fasádny systém Ruukki Forma pozostáva zo stenových panelov a fasádnych obkladov.

„Keďže sme boli spokojní so skôr zrealizovanou časťou budovy a s produktmi spoločnosti Ruukki, bolo prirodzené pokračovať v riešeniach Ruukki aj pri rozšírení. Všetky detaily a spoje boli dokonale prevedené a spoločnosť Ruukki bola tiež schopná reagovať na špeciálne požiadavky, ako sú konvexné fasádne kazety, ktoré takisto vyzerajú skvele,“ vysvetľuje Dušan Ševela, architekt v spoločnosti Penta real estate, dôvody pre výber produktov spoločnosti Ruukki.

Bory Mall

Dušan Ševela hovorí, že prístavba sa plánovala v dobe, keď prvá časť bola stále vo výstavbe. Dušan Ševela sa podieľal na každom štádiu dizajnu a výstavby centra Bory Mall.

„Kvalitu fasády možno vidieť v tom, že medzi postavenými časťami nie sú žiadne rozdiely vo farebných odtieňoch. Celému centru Bory Mall sme chceli dať ucelený vzhľad, a preto sme použili rovnaký materiál a farebný odtieň aj v prístavbe. Časti sú dokonale zosúladené“, poznamenáva Dušan Ševela.

Bory Mall

Detské ihrisko, ktoré sa nachádza pred budovou prístavby, dodáva centru Bory Mall výnimočný charakter. Dušan Ševela považuje detské ihrisko nie je len za oku lahodiaci doplnok, ale slúži aj ako veterná bariéra pre budovu.

Dušan Ševela dostal len pozitívne pripomienky k centru Bory Mall a je obzvlášť spokojný so zaoblenými rohmi budovy.

„Tieto dodávajú budove jemnejší vzhľad. Som naozaj rád, že to bolo možné docieliť použitím produktov spoločnosti Ruukki.“


Kino Imax multiplex v centre Bory Mall – najlepšie na Slovensku

Projekt rozšírenia centra Bory Mall zahŕňal vybudovanie vonkajšieho detského ihriska a najkvalitnejšieho kina na Slovensku. V Imax multiplex sa nachádza 12 kín, ktoré sú vybavené 3D zvukovými efektmi. Najväčšie kino ponúka špeciálnu zvukovú reprodukciu na vytvorenie prirodzeného zvukového prostredia. Keď bolo dokončené, na svete existovali len ďalšie dve kiná s podobným audioprostredím. Tri ďalšie kiná Imax v multiplexe majú aj sedadlá, ktoré sa pohybujú a vibrujú v synchronizácii s dianím na plátne, aby ponorili diváka do deja a vystupňovali zmyslový zážitok z filmu.

Bory Mall