Novinky

Tändstickan 3 prináša nový život do bývalej priemyselnej lokality vo švédskom Göteborgu

Kancelársky blok Tändstickan 3 bol skolaudovaný na začiatku roka 2019. Tändstickan 3 je 12-poschodová administratívna budova v Göteborgu, v ktorej sa nachádza až 12 500 metrov štvorcových kancelárskych priestorov. Spolu s dvomi ďalšími administratívnymi budovami, dokončenými v oblasti medzi Göteborgom a Mölndalom v skoršom období, tak vytvára centrum zamestnanosti pre 2 500 ľudí. Nová budova má troch nájomcov: konzultačnú spoločnosť, úrad vlády a reštauráciu. Komplex bol vybudovaný v bývalej priemyselnej oblasti, v ktorej sa do roku 1931 vyrábali zápalky, vďaka čomu dostala budova aj svoj názov (tändstickan znamená vo švédčine zápalka).

Spoločnosť Ruukki dodala pre tento projekt fasádne kazety Liberta 550, z ktorých niektoré sú perforované. Okrem toho dodala spoločnosť na mieru prispôsobený podporný a upevňovací systém pre fasádne kazety Liberta 550.

Håkan Nässén, technický správca budov realitnej spoločnosti Kungsleden, ktorá budovu vlastní vysvetľuje, že Tändstickan 3 bola postavená tak, aby spĺňala zvyšujúci sa dopyt po kancelárskych priestoroch v göteborskom regióne.

„Pri návrhu bolo východiskovým bodom vytvorenie budovy, ktorá bude dokonale ladiť s dvomi už existujúcimi a utvorí s nimi harmonický celok,“ vysvetľuje Håkan Nässén.

Okrem dobrých a funkčných priestorových riešení sa môže Tändstickan 3 pochváliť aj vynikajúcimi environmentálnymi vlastnosťami. Vďaka tomu získala environmentálny certifikát LEED Gold.

„Z budovy sa tešíme a dostali sme k nej veľa pozitívnej spätnej väzby. Administratívne budovy priniesli do tohto priemyselného prostredia nový život,“ hovorí Håkan Nässén.

Stavebná spoločnosť Skanska bola investorom a hlavným dodávateľom tohto projektu.

 

Súvisiace produkty