Novinky

Nová skupina produktov Ruukki® Primo dodáva luxusný vzhľad mestským fasádam

Ruukki Construction uvádza na trh novú skupinu produktov, Ruukki® Primo. Prvou  sériou, ktorá bude uvedená na trh, a ktorá umožní vytvorenie pôsobivých fasád hodiacich sa do mestského prostredia, je Primo Skyline. Veľké, hladké fasádne panely sú obzvlášť vhodné pre kancelárske a komerčné budovy. 

Hladký povrch produktov Skyline je ideálny na vytvorenie veľkoplošných integrovaných fasád, obľúbených predovšetkým v mestskom prostredí. Aplikácie zahŕňajú verejné budovy, hotely, administratívne či komerčné budovy. Ruukki poskytuje nielen produkty samotné, ale aj komplexnú podporu pri navrhovaní, ako sú napríklad detaily a pokyny na montáž. Skyline produkty navyše podporujú projektovanie ako BIM objekty. Výrobné kapacity a logistika spoločnosti Ruukki zaručujú plnenie dodávok aj pre veľké stavebné projekty. 

K dispozícii sú tri produkty skupiny Primo Skyline: Skyline 100, ktorý sa inštaluje horizontálne, Skyline 150, určený pre vertikálnu montáž a Skyline 1000, ktorý je k dispozícii s maximálnou šírkou alebo výškou viac ako 6 metrov, v závislosti od smeru inštalácie. Dodávka panelov Primo Skyline zahŕňa všetky diely potrebné na opláštenie, od samotných panelov až po upevňovacie prvky potrebné na ich montáž.

Keďže šírka spoja panelov Primo Skyline nie je štandardizovaná, projektanti sa môžu variabilne rozhodnúť, akú zvolia. Už v štádiu vývoja produktu bola zohľadnená budúca požiadavka na údržbu fasády. Vodorovné spoje panelov boli navrhnuté tak, aby sa odkláňali od budovy, a zabránilo sa tak zachytávaniu vody a nečistôt v spojoch. Ruukki požiadala o patent na konštrukciu šikmého spoja. Ak sa napríklad, panely Skyline poškodia, je možné ich vymeniť, aj jednotlivo.

Na produkty Primo Skyline poskytuje Ruukki 30-ročnú záruku, pričom pri výrobe sa používajú výhradne ohňovzdorné hliníkové materiály s triedou reakcie na oheň B-s1, d0 a A2-s1, d0.


Pre viac informácií kontaktujte prosím:
Maroš Peško,
Pre-Sales Engineer,
Ruukki Slovakia, s.r.o.,
tel. +421 918 934 369
maros.pesko@ruukki.com