Novinky

Viac hudby pre Kytary.cz s novou fasádou od spoločnosti Ruukki

Hudba evokuje emócie. Firma Kytary.cz to veľmi dobre vie, veď už takmer 20 rokov pomáha českým muzikantom, aby ich nástroje správne ladili. Kytary.cz je maloobchodný predajca hudobných nástrojov s najväčším skladom v Českej republike, pôsobiaci aj v ďalších šiestich krajinách.

Spoločnosť chcela expandovať a potrebovala vhodnejšie priestory. V roku 2018 zrekonštruovala budovu na predmestí, v Modřanoch, asi 5 kilometrov južne od centra Prahy. V zrekonštruovanej budove je veľkorysý priestor s rozlohou 1300 m2 pre množstvo hudobných nástrojov, niekoľko skúšobní a kaviareň pre zákazníkov.

Pútavá fasáda - čerešnička na torte

Súčasťou projektu rekonštrukcie bola aj renovácia fasády. Dnes tak stojí, oproti dostihovej dráhe, na druhom brehu rieky Vltavy, pútavá budova Kytary.cz s červenou fasádou.

„Pôvodne sme si dávno predtým vybrali iného dodávateľa, ale nakoniec sa ukázalo, že v nami stanovenom termíne nebol schopný dodať fasádu vo farbe, ktorú sme chceli. Práve z tohto dôvodu hlavný dodávateľ, firma Subcore, navrhla osloviť spoločnosť Ruukki“, približuje nám situáciu Tomáš Novák, technický riaditeľ z Kytary.cz.

Ruukki bola kontaktovaná na poslednú chvíľu so žiadosťou o expresné dodanie materiálu a projektových prác, vrátane všetkých detailov. Napriek krátkemu času a vďaka dokonalej koordinácii a komunikácii všetkých strán a rýchlemu rozhodovaniu investora všetko dobre dopadlo. Nielenže bol projekt dokončený v určenom termíne, ale výsledok skutočne stojí za to.

Impozantný vzhľad presne načas

Ako teda bola fasáda zhotovená? Ambícia bola jasná - fasáda by mala upútať pozornosť už na prvý pohľad a odrážať to, čo zákazníci nájdu aj vo vnútri - nielen farbu značky, ale aj energiu a možnosť dosýta sa vyhrať. Práve preto dodala spoločnosť Ruukki opláštenie vo forme Liberta Original 102, ktorého farba mohla byť zmenená na požadovaný odtieň.

„Naša vízia novej, modernej oceľovej fasády sa úplne naplnila. S výsledkom sme viac ako spokojní. Termíny i odtieň presne zodpovedali zámeru. Firma Ruukki poskytla vynikajúco spracovaný kladačský plán na montáž – spoluprácu hodnotíme bezchybne“, hovorí Tomáš Novák.

Aby všetko do seba dokonale zapadalo a predišlo sa akýmkoľvek chybám, Ruukki použila pre tento projekt vizualizáciu v 3D. Vizualizácia tiež umožnila zákazníkovi vidieť, ako bude budova vyzerať v reálnom živote, vrátane všetkých detailov.

„Všetky 3D modely sa vytvárajú technológiou BIM v programe Autodesk Revit. Túto metódu využívame už viac ako päť rokov k prospechu našich zákazníkov, dodáva Martin Vales, technický manažér spoločnosti Ruukki Česká republika.

Budovu Kytary.cz krášli oceľová fasáda. Jednotlivé kazety sú vyrobené tak, aby poskytovali maximálnu pevnosť so skrytým, zapusteným alebo viditeľným upevnením. Kazetový systém sa jednoducho a rýchlo inštaluje, čo bolo ideálne pre projekt tohto typu. Budova je výsledkom úsilia všetkých, ktorí sa na tomto projekte podieľali, aby vytvorili takú pôsobivú, štýlovú a funkčnú fasádu v šibeničnom termíne behom niekoľkých týždňov.

„Keď budeme v budúcnosti plánovať rozšírenie budovy o skladové priestory, vyberieme si opäť spoločnosť Ruukki!“, uzatvára Tomáš Novák z Kytary.cz.