Primo-main_1920

Produktové novinky!

Návrh opláštenia budov už viac neznamená obmedzenia, ale skôr príležitosti. Uvedením Ruukki® Primo na trh mení Ruukki budúcnosť moderného opláštenia.

Prečítajte si viac o Ruukki® Primo

Produkty a služby pre udržateľnú výstavbu

Vyrábame udržateľné oceľové produkty pre steny a strechy. Okrem toho ponúkame partnerom a zákazníkom projekčné služby a službu optimalizácie produktov. 

Naše produkty sú určené najmä pre logistické centrá, komerčné, priemyselné a kancelárske budovy, či športové haly a arény. 

Najnovšie príspevky do blogu

Udržateľnosť po celé generácie

Stavební dodávatelia a projektanti v súčasnosti hľadajú čoraz viac stavebných produktov s nízkym obsahom uhlíka, čo znamená, že samotný výrobok má nízku uhlíkovú stopu.

Je to správny prístup. Mali by sme sa však vždy pozerať na celý životný cyklus stavebného produktu a zabezpečiť, aby bol vhodný pre danú budovu a prispieval k jej funkčnosti.

V optimálnom prípade by mala výroba stavebných produktov spotrebúvať malé množstvo zdrojov a disponovať nízkym obsahom uhlíka. Vo fáze používania by mal mať produkt dlhú životnosť a jednoduchú údržbu. Stavebný výrobok by mal umožňovať jednoduché úpravy budovy a mal by pomôcť budove spotrebovať čo najmenej externej energie, a tým znížiť uhlíkovú stopu vo fáze jej používania.

Aj keď plánujeme budovy na 50 až 100 rokov, mali by sme brať ohľad na budúce generácie a prevziať zodpovednosť za koniec životnosti stavebných produktov. Produkty by sa mali dať ľahko demontovať a recyklovať, alebo dokonca znovu použiť, ak sa budova demontuje pred ukončením ich technickej životnosti. Všetok materiál by sa mal využiť ako surovina na výrobu nových produktov, aby sa zabránilo hromadeniu odpadu na skládkach a tým znečisťovaniu prostredia.

Vyššie uvedené kritéria udržateľnosti vhodne spĺňajú napríklad panely Ruukki® Life Energy. Koncepcia našich energy panelov, v porovnaní so štandardnými panelmi, znamená lepšiu vzduchotesnosť a nižšiu spotrebu energie budovy bez dopadu na uhlíkovú stopu materiálu. Izolácia Ruukki® Life panelov pozostáva z viac ako 70 % recyklovaného skla, čo predstavuje nízky environmentálny dopad. V kombinácii s odolnou povrchovou úpravou sú naše panely šetrné k životnému prostrediu a sú navrhnuté tak, aby vydržali desaťročia.

Sendvičové panely sa veľmi ľahko inštalujú a demontujú, čo umožňuje úpravy budovy. Oceľ je hodnotný materiál, ktorý je po ukončení životnosti možné účinne recyklovať. Okrem toho je možné použiť izoláciu ako surovinu pre nové izolácie alebo pre iné produkty s minerálnou frakciou.

Dokonalé udržateľné stavebné riešenie!

Jyrki Kesti

Technologický riaditeľ

Ruukki Construction

 

Nájdete nás na sociálnych sieťach

youtube-logo-h36

Novinky