Ruukki_Arc_Animation_1920x1280

Nå introduserer vi sandwichpanelet Ruukki Arc

 

Ruukki® Arc – lokalt produserte sandwichpaneler for krevende miljøer

I Ruukki har vi lang erfaring med å produsere sandwichpaneler med PIR-kjerne, og det er med stolthet vi nå introduserer Ruukki® Arc. Sandwichpaneler utformet for å skape bærekraftige bygninger for krevende miljøer. 

Ny fabrikk i Sverige

Vår nye produksjonslinje for PIR-paneler i Sverige bygges på SSABs anlegg i Borlänge og er en av de største investeringene i Ruukki Constructions historie. Målet er å tilby våre nordiske kunder et produktutvalg tilpasset lokale forhold. Ved å legge produksjonen nærmere kundene minsker vi transportavstanden og CO2-utslippet. 

Energieffektive bygninger

Ruukki® Arc PIR-paneler utmerker seg med sin høye termiske ytelse, og det gjør at man kan bygge tynnere vegger uten å kompromisse med isolasjonsevnen. Vår hypermoderne 270 meter lange produksjonslinje i Borlänge bidrar til reduserte CO2-utslipp. Den tette cellestrukturen i panelenes kjerne bevarer isolasjonsevnen over tid, og det resulterer i et bærekraftig produkt som tåler ytre påvirkning. I kombinasjon med metallplater og overflatebelegg av høy kvalitet tilbyr Ruukki® Arc et førsteklasses produkt med lang levetid og lave vedlikeholdskostnader.

Tekniske egenskaper 

ProduktnavnTykkelseU-verdiModulhøyde
Sandwich panel Arc 80800,271200
Sandwich panel Arc 1001000,221200
Sandwich panel Arc 1101100,191200
Sandwich panel Arc 1251250,171200
Sandwich panel Arc 1501500,141200
Sandwich panel Arc 2002000,111200

 

Profileringer

 Micro 15Linear 25Linear 50Rib 200Flat
Utvendig side●
 ●●●
Innvendig side ●●●●

 

 

Belegg

 

GreenCoat Pural BT Satin

GreenCoat Pural BT MetallicPolyester
Utvendig sideStandardStandardStandard
Innvendig sideTilvalg ved prosjektspesifikk bestillingTilvalg ved prosjektspesifikk bestillingStandard
Beleggtykkelse, nominell50 µm45 µm25µm
KorrosivitetsklasseC4 High (C5 Low)**C4 High (C5 Low)**C3 High​
UV-motstandRUV4-5​RUV4RUV2-3
Glansgrad204035
Ripebestandighet40 N35 N20 N
TilvalgFoodsafe  

**C5Low innebærer en kortere garantitid og høyere vedlikehold


form

Hvorfor vi samler og prosesserer personlig data? Vennligst les vår Personvernerklæring.