Ziņas

Tändstickan 3 atdzīvina bijušo Gēteborgas rūpniecības zonu Zviedrijā

Biroju ēka Tändstickan 3 tika nodota ekspluatācijā 2019. gada sākumā.  Gēteborgā īstenotais Tändstickan 3 projekts ir 12 stāvu biroju ēka ar 12 500 kvadrātmetru plašām biroju telpām. Kopā ar vēl divām biroju ēkām, kas tika uzceltas teritorijā starp Gēteborgu un Mēlndalu, tā veido biroju centru, kurā ir darba vietas 2500 cilvēkiem. Jaunajai ēkai ir trīs īrnieki: konsultāciju uzņēmums, valdības iestāde un restorāns. Komplekss ir uzcelts bijušajā rūpniecības zonā, kurā līdz 1931. gadam tika izgatavoti sērkociņi, no kurienes arī cēlies jaunās ēkas nosaukums („tändstickan” zviedru valodā nozīmē „sērkociņš”).

Ruukki projekta vajadzībām piegādāja Liberta 550 fasādes kasetes, tostarp arī perforētas. Papildus tam uzņēmums piegādāja arī īpaši veidotu Liberta 550 kasešu balsta un stiprinājuma sistēmu.

Hokans Nesens (Håkan Nässén), tehniskais ēku pārvaldnieks no nekustamo īpašumu uzņēmuma Kungsleden, kuram pieder Tändstickan 3 ēka, paskaidro, ka ēka tika uzcelta, reaģējot uz pieaugošo biroja telpu pieprasījumu Gēteborgas reģionā.

„Jau projektējot ēku, tika izvirzīts mērķis radīt celtni, kas lieliski iekļautos divu jau uzcelto ēku ansamblī un veidotu saskaņotu kopumu,” stāsta Hokans Nesens.

Tändstickan 3 ēkas veidošanā ir izmantoti labi, funkcionāli telpu risinājumi, un to raksturo izcila vides kvalitāte. Tādēļ ēkai ir piešķirts LEED Gold vides sertifikāts.

„Ēka mūs ļoti apmierina, un mēs esam par to saņēmuši daudz pozitīvu atsauksmju. Biroju ēkas ir atdzīvinājušas šo rūpniecības zonu,” saka Hokens Nasens.

Projekta attīstītājs un galvenais darbuzņēmējs bija būvniecības uzņēmums Skanska.

 

Saistītie produkti