Ziņas

Latvijas Arhitektūras gada balvai 2020 nominēti 8 objekti, kuros iekļauti Ruukki inovatīvie risinājumi

Šogad jau divdesmit piekto reizi tiks pasniegta ”Latvijas Arhitektūras gada balva 2020”. Konkursam pieteikto darbu klāsts labi atspoguļo pašreizējo Latvijas arhitektūras vidi un galvenās tendences. Arhitektu darbi rāda, ka ēku projektos tiek izmantoti ne tikai tradicionālie materiāli, bet arvien vairāk darbos tiek iekļautas gudras inovācijas. Zīmīgi, ka Ruukki Latvijas tirgū pastāv jau 25 gadus, kas ir tikpat ilgi, cik Latvijas Arhitektūras gada balvas pastāvēšana.

 Šogad gada balvai kopumā ir pieteikti piecdesmit objekti un astoņos tajos ir izmantoti Ruukki ēku norobežojošo konstrukciju un jumta segumu inovatīvie risinājumi. Ruukki ne tikai seko līdzi arhitektūras tendencēm, bet bieži vien rada šīs tendences, piedāvājot nākotnes risinājumus jau šodien.

 Objektos ir izmantoti gudri un inovatīvi Ruukki fasādes apšuvumu risinājumi. Tās ir plašas iespējas no pilnas līdz brīvi projektētai perforācijai, uz fasādes izvietojot unikālus rakstus, attēlus un formas. Arhitektiem tās ir neierobežotas dizaina iespējas. Papildus efektam perforētos rakstus var kombinēt ar LED fona izgaismojumu. Tas izceļ un atdzīvina fasādi diennakts tumšajā laikā.

 ”Esam lepni, ka mūsu ilgtspējīgie produkti un tehniskās zināšanas tiek atzinīgi novērtētas. Konkursā nominētie darbi atspoguļo to, ka spējam realizēt arhitektu visdrosmīgākās idejas”, saka Jānis Zaharāns, Ruukki Latvija projektu vadītājs.

Svarīgu noskaņu ēkas dizainā rada ne tikai fasāde, bet arī jumts. Skandināvu klasiski elegantais stils ir iecienīts gan interjerā, gan arhitektūrā. Tas ir funkcionalitātes, minimālisma un estētikas apvienojums, un klasiskais vertikālo šuvju jumta profils ir īstā izvēle, lai akcentētu mūsdienīgu minimālismu arhitektūrā. Jumta segumu risinājumos ienāk arī modernas tendences, kas paver plašākas iespējas jumta lokšņu izmantošanai ne tikai jumta segumam, bet arī ārējās fasādes apdarei. Muzeju Krātuves ēkas daļai šim nolūkam ir izmantotas Ruukki Classic vertikālo šuvju jumta loksnes. 

 

Latvijas Arhitektūras gada balva ir prestižs apbalvojums, kas ne tikai akcentē izcilākos sasniegumus Latvijas arhitektūrā un rūpējas par nozares attīstību, bet arī veicina sabiedrības izpratni par arhitektūru. Latvijas Arhitektūras gada balva ir atzīta par valstiski nozīmīgu pasākumu, bet pati balva ir augstākais novērtējums Latvijas arhitektūrā.

Lasīt vairāk par Latvijas Arhitektūras gada balvu.

 

Publicētie foto no SIA “Ruukki Latvija” arhīva un Latvijas Arhitektu savienības mājas lapas www.latarh.lv