Ruukki_Single_Family_Home_1920x1280_2

Jumti ir mūsu sirdslieta

Mūsu pārliecība nāk ar pieredzi un zināšanām, kādam jābūt izcilam un drošam jumtam. Mēs sniedzam iedvesmu un piedāvājam estētiskus jumtus ar ilgmūžīgu garantiju.

Jautāt piedāvājumu

Ruukki jumti atvieglo jūsu dzīvi 

Viss, ko mēs darām, ir paredzēts, lai jūsu dzīvi padarītu vienkāršāku. Mūsu daudzo gadu pieredze tērauda jumtu materiālu ražošanā, apvienojumā ar Ruukki darbinieku augsto profesionalitāti un jumta materiālu teicamo kvalitāti, garantē veiksmīgu jūsu jumta projekta īstenošanu.

Ruukki ir pareizā izvēle, ja meklējat kvalitatīvu, izturīgu un skaistu jumtu, kas droši aizsargās jūsu mājokli.

Jaunumi

Joensū tirgus laukuma skatuve ir Ziemeļkarēlijas rosīgais centrs

Somijas Ziemeļkarēlijas reģionālajā galvaspilsētā Joensū ir tirgus laukums, kura centrā ir skatuve. Darbs pie tirgus laukuma uzlabošanas ilga 18 mēnešus un tika pabeigts 2018. gada rudenī. Projekts bija ļoti apjomīgs; viens no uzdevumiem bija zem tirgus laukuma izbūvēt apakšzemes autostāvvietas 400 transportlīdzekļiem, noklājot tirgus laukumu ar vairāk nekā 73 000 akmens plākšņu un izveidojot iespaidīgu skatuves platformu.

Skatuve paveras uz divām pusēm — gan uz Kauppakatu, kas kalpo kā gājēju iela, gan uz tirgus pusi. Būvei bija nepieciešama īpaša konstrukcija, un tā ir aptuveni 8 metrus augsta un 25 metrus gara. Skatuves sienām ir izmantots koks, jumtam — iepriekš patinēts varš, bet grīdai — melns, dabisks akmens. Jumts abos galos ir izliekts.

Daudzfunkcionāla skatuve

“Tirgus laukuma skatuve tiek bieži lietota un kalpo kā pasākumu vieta, piemēram, vasarā tur notiek Ilosaarirock festivāls, bet ziemā tiek pasniegtas biatlona sacensību balvas,” stāsta arhitektu biroja Karttunen–arkkitehtitoimisto arhitekts Osmo Kartunens (Osmo Karttunen), kurš veidoja skatuves dizainu.

Skatuve, kuras izbūvi pasūtīja Joensū pilsēta, kalpo arī citiem mērķiem. Skatuves ziemeļu gals vienlaikus ir ieeja stāvvietā, tur atrodas arī stāvvietas ventilācijas kanāls. Šī skatuves daļa ir segta ar Cor-Ten fasādes kasetēm, ko piegādāja Ruukki un kas 2020. gada ziemā vēl bija patinēšanas fāzē. Paneļi ir arī perforēti.

“Sākotnēji mēs izveidojām kādus desmit uzmetumus, no kuriem projekta komanda tālākajam darbam izvēlējās dzīvīgāko versiju ar izliekta plastmasas jumta opciju. Dizains netika pabeigts vienā piegājienā, bet tālākai izstrādei izvēlētais variants tika noslīpēts posmu pa posmam,” stāsta Osmo Kartunens.

Dabisko materiālu lietojums

Joensū tirgus laukumam ir sarkanā granīta virsma Karēlijas sarkanajā tonī. Sarkanā granīta plāksnes tika iegūtas Ilama, Lappeenranta tuvumā, savukārt melnais granīts nāk no Varpaisjarvi Lapinlahti reģionā. Sarkanā un melnā tirgus laukuma virsma atspoguļo Karēlijas krāsas.

Arī skatuvei ir izmantoti dabiskie materiāli, piemēram, no tērauda izgatavotais materiāls Cor-Ten. Kā stāsta projekta arhitekts Lasse Nevalainens (Lasse Nevalainen), materiālu Cor-Ten var izmantot, lai radītu dzīvu virsmu, un tas noder publiskām celtnēm redzamās vietās.

“Iedvesmu skatuvei meklējām, pētot, kas jau ir paveikts citur, lai pēc tam pievērstos unikāla risinājuma radīšanai, kas būtu gan ilgtspējīgs, gan saplūstu ar vidi. Mēs ilgi gaidījām projektu, kurā mums būtu iespēja izmantot autentiskus materiālus, piemēram, akmeni, varu un Cor-Ten,” saka Lasse Nevalainens.

Karēlijas sieviešu iedvesmots

Tirgus laukuma skatuvei izmantotās Cor-Ten fasādes kasetes ir perforētas, lai caur ēku plūstu gaisma. Alternatīvs risinājums būtu bijuši logi vai cita veida apšuvums, kas daļai sienas virsmu nodrošinātu gaismas caurlaidību. Cor-Ten ļāva iegūt mierpilnu, sabalansētu rezultātu relatīvi mazā ēkā, vairāku dažādu materiālu vietā izmantojot tikai vienu.

“Sienas kasetes ir perforētas, attēlojot cilvēku figūras, kas veido tirgus burzmai līdzīgu ainu. Perforētā virsma ir kā sava veida mūsdienīgs karēļu izšuvums un atsaucas uz karēļu sieviešu sesto maņu — skaistuma maņu. Cilvēku tēli ir tirgus laukuma skatuvē izmantotais izšuvuma raksts,” stāsta grafiskais dizainers Arto Limatta (Arto Liimatta), kas bija atbildīgs par Cor-Ten kasešu māksliniecisko noformējumu.

Sajūtu avots

“Šajā skatuvē viss ir īpašs — izskats, dizains un materiāli. Nekas tai nelīdzinās, tā ir izcilākā visā pasaulē, turklāt pilnīgi unikāla. Tā ir veidota, lai pārdzīvotu laikapstākļus, laika ritumu un cilvēku dzīves,” Finnish Broadcasting Company intervijā stāsta Joensū pilsētas inženieris Ari Varonens (Ari Varonen).

Iespaidīgas ēkas redzamās vietās izraisa sajūtas, savukārt tradicionālie risinājumi parasti tiek uztverti bez īpašas ievērības. Diskusiju rašanās norāda, ka ir veiksmīgi radīts kas jauns.

“Protams, ir bijuši dažādi komentāri, bet mēs neuzkavējāmies pie mazāk glaimojošajiem,” stāsta Osmo Kartunens.

“Šis ir elegants risinājums tirgus laukuma skatuvei, un Cor-Ten ir patiešām lielisks materiāls. Un perforācija to padara vēl iespaidīgāku,” piebilst Arto Limatta.

Tirgus laukuma skatuve ir ekspluatācijā jau vairāk nekā gadu. Vai Lassem Nevalainenam vēl arvien ir labas sajūtas?

“Ir brīnišķīgi redzēt, kā ieceres īstenojas.”

 

Jumta materiāli

Jumta loksnes

Ruukki tērauda jumti sargā jūsu māju jebkuros apstākļos. Tie ir arī ārkārtīgi izturīgi un nemainīgi moderni. Salīdziniet dažādus profilus un krāsas, lai atrastu piemērotāko savai mājai.

Lasiet vairāk par jumta loksnēm

Lietus ūdensnoteku sistēmas

Ruukki lietus ūdensnoteku sistēmas nodrošina, ka ūdens tiek novadīts prom no ēkas.

Lasiet vairāk par lietus ūdensnoteku sistēmām
Roof-safety-procucts-reference-05

Jumta drošības produkti

Jumta drošības produkti ir svarīgas un ļoti nepieciešamas jumta sastāvdaļas. Ruukki piedāvā virkni dažādu jumta drošības produktu - jumta kāpnes un laipas, sniega aiztures un cilvēku drošības barjeras.

Lasīt vairāk par jumta drošības produktiem

Pilns jumta komplekts

Jumts ir kas vairāk nekā tikai jumta loksnes un tā nosegelementi. Tas ietver sevī arī lietus ūdensnoteku sistēmas, ventilāciju izvadus, difūzijas membrānas, blīvējumus un stiprinājumus. Izvēloties pilnu jumta risinājumu komplektu, varat būt droši, ka jūsu jumts ir pabeigts un augstas kvalitātes.

Lasīt vairāk par pilnu jumta komplektu
_DSC9441

Pielaiko jumtu savai mājai

Ar vizualizācijas rīka palīdzību, iespējams atrast vispiemērotāko jumta profilu un krāsu kombināciju jūsu mājai. Droši izmēģiniet dažādus variantus un atklājiet jaunas iespējas!

Jumta vizualizācija

PIEPRASĪT INFORMĀCIJU<

Jūsu jaunajai mājai ir nepieciešams jumts vai plānojat veikt esošā jumta renovāciju, un Jums ir jautājums par Ruukki jumtiem? Aizpildiet kontaktformu, un mēs ar Jums sazināsimies 2 stundu laikā darba dienās no plkst.8.00-17.00.

Kāpēc mēs vācam un apkopojam personas datus? Lūdzu, pārskatiet mūsu Paziņojumu par konfidencialitāti.