Ruukki paneļu jaunās ugunsizturības klases atbilst pieaugošajām tirgus prasībām

Uzņēmums Ruukki ir uzlabojis savu ražoto minerālvates un PIR (poliizocianurāta) pildījuma sendvičpaneļu ugunsizturības klases. Jaunās klases attiecas uz paneļiem, kas tiek izmantoti ārsienās un iekšējās starpsienās. Labāka ugunsizturība bija nepieciešama, jo to vēlējās klienti, un tas atbilst Ruukki paneļu portfeļa pastāvīgas attīstības mērķim, lai nodrošinātu optimālus risinājumus, kas atbilst stingrām prasībām.

„Šis uzlabojumus mūsu klientiem nozīmē optimālāku un ekonomiskāku projektēšanu, kā arī ietaupījumus, jo varēs izmantot sendvičpaneļus lielākiem laidumiem ar augstāku ugunsizturības klasi. Turklāt mēs varējām papildināt savu izstrādājumu klāstu arī ar jauniem ugunsdrošiem paneļiem,” saka izstrādājumu inženieris Oskars Janiks (Oskar Janik). 

Ruukki sendvičpaneļi ar augstāku ugunsizturības klasi nodrošinās ietaupījumus, efektīvāku ēkas stāva platības izmantojamību un ātrāku to uzstādīšanu. Lielāku pieļaujamo laidumu dēļ atbalsta elementus var izvietot tālāk citu no cita, nodrošinot iespēju veidot ekonomiskāku nepieciešamo apakškonstrukciju. Turklāt arī uzstādīšana būs efektīvāka, jo sienu izbūvei vajadzēs mazāk paneļu. 

Ruukki minerālvates paneļu ugunsizturības pārbaudes tika veiktas Eurofins (VTT) ugunsdrošības laboratorijās Somijā 2019. un 2020. gadā. Ruukki PIR paneļu ugunsizturības pārbaudes tika veiktas Fires laboratorijā Slovākijā 2020. gadā. Sasniegtie pārbaužu rezultāti ir spēkā visu valstu tirgu teritorijās.