Ruukki profili rada Bistro Soho īpašo atmosfēru

Bistro Soho atrodas Aupark iepirkšanās centrā Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā, bistro atvērts pavisam nesen. Iepirkšanās centrs ir mājvieta vairāk nekā 200 veikaliem un vairāk nekā 30 restorāniem; lai klienti to pamanītu, ir jāizceļas. Te var krietni palīdzēt arhitekti.

Pirms Soho šajā pašā vietā bija cits restorāns, bet jaunie īpašnieki vēlējās bistro piešķirt jaunu identitāti un izskatu.

“Viņi vēlējās jaunu modernu tēlu, izmantojot oriģinālus un īstus materiālus. Izmantotais koks ir īsts koks, un metāls arī ir no īstas metāla loksnes. Nebija vajadzības slēpt konstruktīvos elementus, jo jaunie īpašnieki vēlējās atstāt tos redzamus,” skaidro arhitekts Andrejs Olahs (Andrej Olah).

Picture: Juraj Chlpík

Picture: Juraj Chlpík

Bistro telpās ir vieta aptuveni 70 apmeklētājiem, un tā dizainu izstrādāja divi slovāku arhitektu biroji: GUTGUT un GRAU, kas abi ir bāzēti Bratislavā.

“Ideja ir šokēt un iedvesmot ar sienas virsmām un modernitāti. Soho nav fast-food ēstuve, bet tas arī nav smalks restorāns, kur cilvēki uzkavējas stundām ilgi. Mazliet nonēsātības atbilda noskaņai labāk kā perfekcija,” skaidro Filips Marčaks (Filip Marčák), viens no GRAU arhitektiem.

“Ēstuves iepirkšanās centros parasti ir diezgan vienādas, un te bija ideja izveidot kaut ko, kas cilvēkiem paliktu atmiņā. Mēs atņēmām šim restorānam raksturīgo iepirkšanās centru ēstuvju auru, kuros valda mierīgāka atmosfēra,” saka Andrejs Olahs.

Siena, kas atrodas pretī virtuvei, veidota no perforētiem alumīnija profiliem. Šī siena atšķirās no citām, tā veidota, iedvesmojoties no amerikāņu pārtikas pārvadāšanas kravas auto.

Food truck

Andrejs Olahs par metālu lietošanas priekšrocībām uzskata to stingrību, izturību un ilgmūžību. Tā kā tiem ir dažādas struktūras, dažādi metāli dod atšķirīgus rezultātus.

“Mēs esam saņēmuši pozitīvas atsauksmes par Soho no mūsu kolēģiem. Esmu pārliecināts, ka arī īpašnieki ir apmierināti ar gala rezultātu, jo šī ir ienesīgākā un populārākā no viņu četrām SOHO ēstuvēm. Arī mēs domājam, ka tā ir labākā.”

Ruukki piegāde:

Ruukki Design profils Paris S55, perforēts alumīnijs