Roxtec novērtē aktīvu un atvērtu sadarbību

Uzņēmums Roxtec ir dibināts 1990. gadā un atrodas Karlskrūnas pilsētā Zviedrijā. Uzņēmums ražo blīves kabeļu un cauruļu pārejām. Roxtec darbojas 80 valstīs un nodarbina aptuveni 750 cilvēkus.

Roxtec blīves izmanto pārejām, kas veidotas, lai aizsargātu gan cilvēkus, gan īpašumu. Pārejas var sastāvēt no vienas vai vairākām līnijām vai kabeļiem, kas virzās cauri sienai vai citai virsmai. Tās izmanto, piemēram, kuģos un naftas ieguves platformās, kā arī elektrostacijās, vilcienos un ražošanas ēkās.

Roxtec augstu vērtē ilgtermiņa attiecības

Gadā Roxtec izgatavo apmēram 10 miljonus blīvējuma moduļu. Uzņēmums ražo ne tikai blīvējuma moduļus, bet arī klienta vajadzībām piemērotas pārejas, ja blīvējuma sistēmā tiek izmantotas arī citas sastāvdaļas, piemēram, Ruukki atbalstplāksnes.

“Apakšuzņēmējus izvēlējāmies tā, lai varētu veikt plānošanu ilgtermiņā. Veicot iepirkumus, cenai, protams, ir liela nozīme, bet tas nav vienīgais kritērijs,” norāda atbildīgā par stratēģiskajiem iepirkumiem Roxtec uzņēmumā Helēne Vānstrēma (Helene Wahnström).

Palīdz arī personiska sapratne

Ruukki un Roxtec pirmo reizi tikās Elmia gadatirgū Jenšēpingā pirms 25 gadiem, un kopš tā laika Ruukki ražo atbalstplāksnes Roxtec pārejām. Atbalstplāksnes izmanto pārejām, kurās ir vairāki kabeļi vai līnijas ar atsevišķiem blīvējuma moduļiem. Plākšņu galos ir profilēti sliekšņi, kas novērš moduļu izkustēšanos spiediena izmaiņu gadījumos. Katru gadu Roxtec saņem 2,5 miljonus šādu plākšņu, kas ir izgatavotas no tērauda, nerūsējošā tērauda vai alumīnija atkarībā no paredzētā lietojuma.

“Mans priekštecis uzskatīja, ka Ruukki vēlējās aktīvi atbalstīt mūsu izstrādājumu attīstību un ražošanu. Arī labas personiskās attiecības bija būtisks faktors izvēloties apakšuzņēmēju,” stāsta Helēne Vānstrēma.

Kopīga virzība

Helēne Vānstrēma jau septiņus gadus ir atbildīga par iepirkumiem un augstu vērtē sadarbību ar Ruukki.

“Manuprāt, labākais sadarbībā ar Ruukki ir tas, ka viņi uzņemas iniciatīvu un darbojas ļoti aktīvi neatkarīgi no uzdevuma. Tas attiecas gan uz izstrādājumiem, gan uz citiem faktoriem, kas ietekmē uzņēmējdarbību, piemēram, loģistiku. Es to ļoti novērtēju,” viņa saka.

Helēne Vānstrēma uzsver atklātas un godīgas sadarbības nozīmi arī tādos gadījumos, kad idejas nav iespējams īstenot.

Gan Roxtec, gan Ruukki pievērš lielu uzmanību kvalitātei, kā arī pakalpojumiem un elastībai. Helēne Vānstrēma ir secinājusi, ka Ruukki izmanto elastīgu ražošanas procesu, un pamatizstrādājumu ražošanas ātrums nesamazinās arī tad, ja vienlaikus tiek izgatavoti Roxtec vajadzībām pielāgoti izstrādājumi.

“Spēcīgās puses ir elastīgi pakalpojumi un pielāgojama ražošana. Ruukki ir zināšanas, kas noder mūsu izstrādājumiem. Sadarbojoties ar Ruukki, varam justies droši.”