Norvēģijas pasta Posten Norge loģistikas centrs Stavangerā ir uzbūvēts, balstoties uz pieredzi un uzticību

Loģistikas centra, kurā darbojas Posten Norge un Bring — loģistikas uzņēmums, kas specializējas sīkpaku piegādē, būvniecība tika pabeigta 2019. gada martā Sandnesas komūnā uz Dienvidiem no Stavangeras, Norvēģijā.

Jaunais loģistikas centrs 15 000 m2 platībā ietilpst valsts mēroga Norvēģijas vēstuļu, sīkpaku un kravu izplatīšanas tīklā, un tajā atrodas uzglabāšanas un šķirošanas telpas, pasta terminālis un biroji. Pasta funkciju struktūrvienības agrāk bija izkliedētas pa visu Stavangeras reģionu.

Uzņēmums Veidekke Logistikkbygg uzsāka loģistikas centra būvniecību 2018. gada janvāra vidū un pabeidza to 14 mēnešu laikā. Ruukki piegādāja sendviča tipa paneļus ēkas sienām, sistēmas logus un jumta nesošās profilloksnes ar lielu slodzes noturību.

 

Pārmaiņas rādīja nepieciešamību pēc jaunām telpām

Loģistikas centrs Stavangerā ir trešais šāda veida centrs, ko uzņēmums Veidekke Logistikkbygg uzbūvējis Posten vajadzībām pēc līdzīgiem centriem Tronheimā un Narvikā.

„Jaunais centrs mums bija ārkārtīgi nepieciešams, jo pēdējo gadu laikā ir notikušas būtiskas pārmaiņas sīkpaku un pārējo pasta sūtījumu transportēšanā. Sīkpaku sūtījumu skaits ir pieaudzis, tikmēr vēstules tiek sūtītas arvien retāk,” stāsta Veidekke Logistikkbygg projektu vadītājs Egils Hēgs (Egil Høeg).

Katru dienu jaunais loģistikas centrs apkalpo līdz pat 170 piegādes automašīnām ar vēstulēm un sīkpakām. Posten un Bring, kas ir Posten meitas uzņēmums, bieži veic piegādes uz vienu un to pašu adresi, un tiek uzskatīts, ka jaunais apvienotās piegādes risinājums ļauj samazināt nobraukto kilometrāžu līdz pat 600 000 kilometru gadā.

 

Dienasgaisma, kas plūst cauri logiem, un biroja ēkas dizains

Lai ātri uzbūvētu rūpniecības un loģistikas ēkas, iespējams izmantot sendviča tipa paneļus. Rūpniecības un loģistikas ēkās bieži atrodas biroju telpas, un tas nozīmē, ka jāņem vērā biroju specifiskās prasības, piemēram, nepieciešami lieli logi. Šāda prasība bija spēkā arī attiecībā uz loģistikas centru Stavangerā.

Ruukki piegādāja ēkas sienām sendviča tipa paneļus, kā arī tā dēvētos sistēmas logus, kas perfekti atbilst Ruukki paneļiem un kopā veido ciešu un energoefektīvu sienas struktūru.

„Ruukki piegādātie paneļiem pieskaņotie logi ir lieliski piemēroti ēkām, kuru sienas un kopējā struktūra ir jāuzbūvē ļoti īsā laikā,” atzīmē Egils Hēgs.

Saskaņā ar Norvēģijas normatīviem pastāvīgi izmantojamās darba vietās ir jābūt ierīkotiem logiem, kas ļauj ieplūst dienasgaismai. Stavangeras loģistikas centrā logi atrodas tuvu griestiem, taču biroja daļā tie aizņem lielāko daļu sienas, lai nodrošinātu apgaismojumu un biroja ēkām raksturīgo izskatu.

Egils Hēgs stāsta, ka paneļu un logu uzstādīšana ilga aptuveni sešus mēnešus. Sienās ir astoņi paneļi viens virs otra, un dienas laikā tika uzstādītas divas paneļu rindas.

 

Uzticēšanās ir vissvarīgākā

Egils Hēgs atklāja, ka sadarbojas ar Arve Folkestadu (Arve Folkestad) no Ruukki jau 24 gadus. Izvēli par labu Ruukki produkcijai Stavangeras loģistikas centra būvniecībai noteica ne tikai produktu kvalitāte, bet arī savstarpēja uzticēšanās un apkalpošana.

„Pieredze darbā ar Ruukki paneļiem un Tikli ražotajiem logiem Tronheimas loģistikas centra būvniecībā bija pamatā lēmumam izvēlēties Ruukki kā piegādātāju arī Stavangerai. Šajā biznesā vissvarīgākā ir uzticēšanās un labas attiecības,” rezumē Egils Hēgs.

Egils Hēgs jau ilgus gadus darbojas šajā nozarē. Viņš uzskata, ka viens no svarīgākajiem veiksmīga būvniecības projekta nosacījumiem ir perfekta projekta pārzināšana.

„Es tā nedomāju, es to vienkārši zinu”.