Ruukki fasāde atjauno Oslo „Venstres nama” sākotnējo izskatu

2018. gadā „Venstres nams”, kas atrodas Norvēģijas galvaspilsētas Oslo Janga laukumā, ieguva jaunu fasādi. Vecā fasāde bija sliktā stāvoklī, un ēkai bija nepieciešams remonts. Līdz ar jaunā fasādes apšuvuma uzstādīšanu tika nomainīti arī visi ēkas logi.

„Patiesībā ēka atguva sākotnējo izskatu, jo 80. gados fasādi nokrāsoja gaišā krāsā. Tagad apšuvums atkal ir tumšs, un zem tā ierīkots 20-30 cm biezs siltinājuma slānis, lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti. Tas padara „Venstres namu” par pasīvo ēku ar ļoti nelielu enerģijas patēriņu,” paskaidro ēkas galvenais pārzinis Nilss Gunnars Dīcs.

„Lai palīdzētu glābt klimatu, neviens nevar izdarīt visu, bet katrs var izdarīt vismaz kaut ko. Šī ir daļa no mūsu ieguldījuma.”

„Venstres nams” ir viena no pirmajām 1950. gadu celtnēm Norvēģijā, kas atjaunota kā pasīvā ēka. Nams tika uzbūvēts 1954. gadā, un kopš tā laika ir Norvēģijas vecākās, Liberālās partijas (Venstre) galvenā mītne. Ēka pieder akciju sabiedrībai Venstre AS, kas namā iznomā deviņus stāvus, kuros izvietotas darba vietas aptuveni 150 cilvēkiem.

Tagad ēka ir ieguvusi melna alumīnija fasādi, izmantojot apšuvumu ar viļņveida profilu, kādu parasti lieto jumtiem. Jaunais fasādes apšuvums nav standarta produkts, bet gan izstrādāts īpaši šai ēkai saskaņā ar Oslo pašvaldības Kultūras mantojuma biroja vēlmēm. Profili tika izgatavoti rūpnīcā pēc mēra un bija gatavi uzstādīšanai precīzi konkrētajās vietās.

„Es ļoti priecājos par Ruukki produkciju, bet visvairāk — par rūpīgo darbu. Tieši tāpēc Ruukki saņēma šo pasūtījumu. Rezultātā ir iegūta tāda paša veida fasāde, kāda ēkai bija sākumā, uzreiz pēc uzbūvēšanas. Ruukki produkti un apkalpošana simtprocentīgi atbilda mūsu vajadzībām,” norāda Nilss Gunnars Dīcs.

Līdztekus labajai apkalpošanai viņu iepriecina arī projekta sekmīgais noslēgums.

„Par jauno fasādi esmu dzirdējis tikai pozitīvas atsauksmes. Cilvēki uzskata, ka šāda ēka Janga laukumu Oslo centrā padara vēl izteiksmīgāku.”

 

Ruukki piegādāja:

Fasādes profili, alumīnijs, aptuveni 600 m2

Partneris:

MDH arkitekter sa