Ruukki Construction kļūst par GreenCoat® partneri

GreenCoat® ir novatoriska un ekoloģiska preču zīme, kas tiek izmantota ar krāsu pārklātām tērauda loksnēm, kas paredzēta jumtiem, fasādēm un ūdensnoteku sistēmām. 3. oktobrī Ruukki Construction oficiāli parakstīja GreenCoat mārketinga vienošanos ar SSAB jeb GreenCoat® preču zīmes īpašnieku. Vienošanās nozīmē, ka Ruukki var izmantot GreenCoat® preču zīmi mārketingam visos savos tirgos. Uzņēmums Ruukki Construction ir SSAB meitas uzņēmums.

“Ruukki Construction klienti jau vairākus gadus izmanto videi draudzīgākus ar krāsu pārklātos jumta seguma produktus. Ruukki jumtiem izmantotais GreenCoat® pārklājums tiek lietots jau kopš 2017. gada, bet Plannja jumtiem, kas tiek pārdoti Zviedrijas un Norvēģijas tirgū, jau kopš 2012. gada,” stāsta Jouni Metsamaki (Jouni Metsämäki), Ruukki Jumta segumu nodaļas vecākais viceprezidents.

GreenCoat® pārklājumi ir tik ekoloģiski tāpēc, ka ievērojama daļa fosilā šķīdinātāja ir aizvietota ar Zviedrijā audzētu rapšu eļļu.

“Patīkami, ka mūsu klienti novērtē vides izpratni arī jumta segumu produktu jomā. Tas pierāda, ka ekoloģiski apzinīgākais ceļš, ko pirms vairākiem gadiem izvēlējās Ruukki Construction, bijis pareizs,” piebilst Jouni Metsamaki.

Nupat parakstītā mārketinga vienošanās ir viena no daudzām uzņēmuma Ruukki Construction izvēlēm, lai būvniecība būtu videi draudzīgāka. 2019. gada septembrī Ruukki parakstīja Pasaules zaļās būvniecības padomes (World Green Building Council) vīziju par pilnībā neitrālas būvniecības sasniegšanu līdz 2050. gadam. Ruukki lielā mērā atbalsta nākotnē gaidāmos jaunos novatoriskos ekoloģiskos ievedumus, un daudzi uzņēmuma Ruukki Construcion risinājumi un produkti ir vērsti uz oglekļa neitrālas sabiedrības veidošanu.

Visā pasaulē ēkas rada aptuveni 39 % no visām oglekļa dioksīda emisijām, kuru izcelsme saistīta ar enerģiju. Būvniecības materiālu ražošana un faktiskā būvniecība ir atbildīga par aptuveni 30% no šī daudzuma, bet atlikušie 70% ir saistīti ar ēkas lietošanu, piemēram, apkuri.