Kaštanová Living and Design Center rada kvalitātes iespaidu

Kaštanová Living and Design Center ir izstāžu zāles un komercplatību komplekss Čehijas Republikas otrā lielākajā pilsētā — Brno. Kaštanová necenšas panākt lielu apmeklētību; šajā kompleksā galvenā uzmanība tiek pievērsta svarīgākajai klientu grupai - dizaineriem un arhitektiem. Protams, tiek laipni gaidīti arī privātie klienti, kuri plāno sava mājokļa iekārtojumu.

2015. gadā pabeigtajā komercēkā šobrīd darbojas 50 uzņēmumi, kas ražo ar būvniecību saistītus produktus, un tajā apmēram 4000 kvadrātmetru atvēlēti izstāžu zālei, kas ir klientu rīcībā. Turklāt ēkā ir arī konferenču zāles apmēram 500 kvadrātmetru platībā, kas tiek iznomātas klientiem, un biroju telpas apmēram 1000 kvadrātmetru platībā.

Kaštanová kompleksu veido divas ēkas; viena no tām ir nupat uzcelta, otra ir renovēta. Ruukki piegādāja Ruukki Forma fasādes sistēmu jaunuzceltajai ēkai. Sistēmā ir iekļauti sudraba krāsas sendvičpaneļi, kas izmantoti sienām, un apšuvums veidots no zelta krāsas Ruukki Liberta Elegant tērauda kasetēm. Ruukki piegādāja šāda paša veida kasetes arī fasādes renovētajai daļai.

Sinerģijas centrs kvalitatīviem uzņēmumiem

Kompleksa Kaštanová izcelsme meklējama ģimenes uzņēmumā, kurā būtiska loma bija īpašniekam Rādekam Černijam (Radek Černý) un viņa tēvam. Jaunās ēkas atrašanās vietā reiz bija keramikas flīžu un vannasistabas furnitūras veikals, kas piederēja ģimenei.

“Ideja par Kaštanová radās no vēlmes uzlabot būvniecības standartus mūsu valstī, pielīdzinot tos rietumvalstu standartiem. Savā ziņā Kaštanová pilda sinerģijas centra funkciju, kurā sastopas dizaineri un idejas. Kvalitātes aspektu atspoguļo arī tas, ka šeit savus produktus izstādīt ļauts tikai kvalitatīviem, progresīvi domājošiem uzņēmumiem,” stāsta Rādeks Černijs.

Kaštanová palīdz vienot nozares cilvēkus un uzņēmumus un savā ziņā pilda sadarbības šūpuļa funkciju, kurā sastopas novatoriski risinājumi un iedvesma. Klienti šajā kompleksā var ne vien skatīt dizaina paraugus, bet arī rīkot sapulces un produktu apmācības pasākumus.

“Dažādiem uzņēmumiem šeit sadarbojoties, veidojas sinerģija un jauns ekonomikas potenciāls. Piemēram, dizaineris, kurš izvēlas flīzes, domā arī par vannasistabas furnitūru. Ir svarīgi, lai arhitekti un dizaineri varētu visu aplūkot un izmēģināt. Savā ziņā Kaštanová kontrastē ar tiešsaistes pārdošanu un mārketingu, kas mūsdienās ir ļoti iecienīts,” skaidro Rādeks Černijs.

Izteiksmīgs, elegants izskats

Veidojot jauno ēku, tika izvirzīta pavisam dabiska prasība: efektīvs atbalsts uzņēmumiem, kas tajā darbojas, un loģisks telpu izkārtojums.

Ruukki sudraba un zelta krāsas produkti labi saplūst ar zālāju starp ēkām un darbojas kā enerģiju veicinošs elements.

“Fasādei jābūt pamanāmai, elegantai un vizuāli pievilcīgai. Bieži vien labāk ir nepārspīlēt,” skaidro Rādeks Černijs, runājot par centra Kaštanová izskatu.

Ruukki nāca klajā ar savu piedāvājumu — īpašu piegādi, lai varētu īstenot arhitekta izplānoto fasādi. Protams, tika piedāvātas arī citas iespējas, bet kā piegādātājs tika izvēlēts uzņēmums Ruukki. Rādeks Černijs apliecina, ka sadarbība bija ļoti auglīga, un tagad Ruukki ir arī viens no partneriem, kuru produkti izstādīti Kaštanová zālē.

“Centra Kaštanová izskats atbilst visām iecerēm. Tā elegance ir pamanāma apkārtējā vidē. Arī klienti, pirmo reizi apmeklējot ēku, ir pauduši savu apbrīnu par ēkas izskatu,” saka Rādeks Černijs.