Cor-Ten fasāde ļauj ievērot Gēteborgas Lopkautuves rajona tradīcijas

Slakthuset (lopkautuve) ir biroju ēka, kas tika pabeigta 2017. gada vasarā tajā vietā, kas agrāk bija rūpniecības un noliktavu rajons, kādus četrus kilometrus no Gēteborgas centra Zviedrijā. Teritorijā agrāk atradās lopkautuve, no kuras arī iegūts šis nosaukums. Iepriekšējā lopkautuves teritorija pašlaik tiek pārveidota par dinamisku pilsētas centru, kurā bez biroju ēkas tagad ir izvietojušies arī divi restorāni.

Slakthuset ir trīsstāvu biroju ēka ar 14 000 kvadrātmetru izīrējamo platību un astoņiem īrniekiem. Ēkas daļā ir izmantots karkass no nojauktas biroju ēkas, kas stāvēja tās vietā, visādi citādi ēka ir pilnīgi jauna. Ēka pieder nekustamo īpašumu kompānijai Klövern.

"Modes preču veikali, alus darītava un citas aktivitātes turpinās veicināt šī rajona pārmaiņas. Šis rajons, pateicoties nesen pabeigtajai Gamlestadstorget stacijai, tagad ir kļuvis arī vieglāk sasniedzams, jo stacija pašlaik kalpo kā sabiedriskā transporta mezgls," skaidro nekustamo īpašumu kompānijas Klövern projektu vadītājs Larss Bekmans (Backman).

Ruukki piegādāja ēkas fasādes, kurām, pamatojoties uz arhitekta ieteikumu, tika izvēlēti Cor-Ten S7 dizaina profili. Šis pats Cor-Ten tērauds tika izmantots arī ēkā esošā restorāna interjerā.

"Cor-Ten ļāva mums izveidot daudzveidīgu fasādi ar dažāda izmēra logiem un tērauda profiliem. Cor-Ten materiāls pielāgojas teritorijai un respektē tās vēsturi un raksturu,” saka Larss Bekmans.

Larss Bekmans atzīmē, ka pēdējos 5-8 gados Cor-Ten ir kļuvis aizvien populārāks gan Gēteborgā, gan tās apkārtnē.

Slakthuset biroju ēkai tika izvēlēta Ruukki Cor-Ten fasāde, jo tā vislabāk atbilda teritorijas raksturam. Šī teritorija ir agrākā rūpniecības un noliktavu vieta ar brūnām ķieģeļu ēkām, kas sader ar Cor-Ten profiliem.


Slakthuset biroja ēkas izskats palīdz šim rajonam piešķirt individuālu raksturu, ko arvien vairāk atklāj Gēteborgas iedzīvotāji.

"Esmu dzirdējis tikai pozitīvas atsauksmes par jauno ēku. Apkārtnei ir sava pievilcība, jo tā ir pilnīgi atšķirīga,“ skaidro Larss Bekmans.