Jaunais izplatīšanas centrs Norvēģijā paaugstinās efektivitāti un nodrošinās vēl labākus darba apstākļus

Tibnor jaunā galvenā noliktava Norvēģijā tika atvērta 2019. gada jūnijā. Plānojums ir veidots tā, lai ēka atbilstu saimnieciskās darbības vajadzībām un būtu patīkama darbavieta 65 šobrīd uzņēmumā Tibnor nodarbinātajiem darbiniekiem.

„Kontrolējama temperatūra noliktavas iekštelpās ir ļoti svarīgs priekšnoteikums, tāpat arī patīkams apgaismojums,” atklāj Finns Kamoss (Finn Kamås), Tibnor loģistikas un ražošanas direktors, kurš bija Tibnor pārstāvis būvniecības projekta ietvaros.

Ruukki piegādāja jumta nesošās profilloksnes, kā arī sendviča paneļus sienām. Ruukki nodrošināja arī nepieciešamā jumta seguma aprēķinus un montāžas rasējumus.

Paneļiem un jumtam ir būtiska nozīme ēkas temperatūras regulācijā, jo tie sniedz efektīvu ēkas siltumizolāciju. Temperatūra Tibnor centrālās noliktavas iekštelpās nekad nedrīkst noslīdēt zem +5° C atzīmes, pat ne ziemā.

„Attiecībā uz ēku esam izvirzījuši arī uzņēmējdarbības mērķus. Tie tiks sasniegti centralizācijas rezultātā. Ja visas darbības ir centralizētas vienuviet, samazinās arī izmaksas,” norāda Finns Kamoss.

Tibnor ir ziemeļvalstu uzņēmums, kas piegādā tēraudu un citus metālus, kā arī sniedz to apstrādes pakalpojumus. Tibnor ir daļa no SSAB un paralēli savai darbībai ziemeļvalstīs nodarbojas ar komercdarbību arī Baltijas valstīs. 

Ēkai izvirzītie klienta mērķi

Galvenā noliktava atrodas Eidsvollā, aptuveni 60 kilometrus uz ziemeļiem no Oslo, un tās platība ir 21 000 kvadrātmetru, kurā viegli varētu ietilpt divi futbola laukumi. Izstrādājumu klāstā ietilpst ne vien SSAB tērauda izstrādājumi, bet arī alumīnija un nerūsējošā tērauda izstrādājumi. Iepriekš uzņēmuma Tibnor darbības vieta bija Oslo piepilsēta Furuseta.

Kā stāsta Tibnor pārstāvis Finns Kamoss, viņa uzdevums bija nodrošināt, ka ēkas projektā tiek ņemti vērā Tibnor mērķi un, tā kā projekta izstrādē bija iesaistītas vairākas puses, uzņemties arī vadītāja lomu. Piemēram, Straye bija atbildīgs par sienu būvēšanu, savukārt Metacon – par jumta izbūvi.

„Informēju Metacon, ka vēlamies baltus griestus, jo griesti un logi būtiski ietekmē apgaismojuma apstākļus. Zinājām, ka Ruukki piedāvā labu preci, kas ļaus sasniegt mums vēlamo rezultātu,” norāda Finns Kamoss.

Fantastisks projekts

Likās pašsaprotami, ka tērauda piegādātāja telpas ir jāveido no tērauda un jāizmanto pašu uzņēmuma ražotie izstrādājumi. Taču tas nebija galvenais kritērijs, izvēloties Ruukki izstrādājumus.

„Ruukki ražo ļoti augstas kvalitātes izstrādājumus, tie ir ātri uzstādāmi, un arī cena bija pieņemama,” stāsta Finns Kamoss, papildus norādot, ka „kopumā esmu ļoti apmierināts ar projektu. Ēkas būvniecība tika pabeigta atbilstoši grafikam, turklāt visas iesaistītās puses sadarbojās izcili. Fantastisks projekts.”