Avar Auto uzlabo savas telpas, lai atspoguļotu piedāvāto produktu augsto kvalitāti

Aptuveni astoņus kilometrus uz dienvidiem no Rīgas, šosejas A5 malā, 2017. gada septembrī tika pabeigta “Avar Auto” jauno telpu būvniecība.

“Telpu līmenim ir jāatbilst piedāvātajām precēm un pakalpojumiem, tāpēc mēs ieguldījām darbu, lai uzlabotu jaunās telpas gan funkcionāli, gan arī vizuāli,” stāsta “Avar Auto” servisa vadītājs Varis Veinbergs.

Agrāk uzņēmums darbojās nomātās telpās blakus esošajā zemesgabalā. Kad atrašanās vieta bija pārrunāta ar klientiem, uzņēmums nolēma blakus būvēt savas telpas.

“Ieguldījums savā un modernā ēkā klientiem ļauj noprast par turpinājumu. Tas norāda, ka mēs vienmēr esam un būsim šeit,” stāsta Veinbergs, kurš ir visa būvniecības projekta vadītājs.

“Avar Auto” importē, pārdod, apkopj un labo kravas automašīnas, autobusus un autofurgonus, kā arī ir oficiālais zīmola “MAN” kravas automašīnu un autobusu importētājs Latvijā.

 

Projekta pamatā ir funkcionalitāte un energoefektivitāte

Ēka ir visjaunākais un vismodernākais kravas automašīnu servisa punkts Baltijas valstīs. Vairāk nekā 3000 kvadrātmetru lielajā ēkā aptuveni puse ir paredzēta servisa telpām un puse – biroja telpām.

“Projekta būtība bija būvēt telpas tā, lai darbu varētu veikt ērti un efektīvi. Piemēram, visas darba iekārtas un instrumenti ir viegli pieejami. Projekta pamatā bija arī energoefektivitāte,” stāsta Veinbergs.

Ēkas servisa telpās ir septiņas līnijas, no kurām viena ir paredzēta mazgāšanai un viena – diagnostikai. Katra līnija ir 32 metrus gara. Kravas automašīnas pa vienu galu iebrauc un pa otru izbrauc. Diennaktī tiek apkoptas piecpadsmit līdz trīsdesmit kravas automašīnas, un darbi tiek veikti divās maiņās.

Atzīti tikai kvalitatīvi materiāli

“Mēs pasūtījām arhitektiem tādu ēku, kas ir funkcionāla un moderna un kurā ir izmantoti augstas kvalitātes materiāli. Piemēram, sienas paneļiem bija jāatbilst uzņēmuma “MAN Truck&Bus” standartiem un vizuālajiem norādījumiem,” stāsta Veinbergs.

“Arī sienas paneļiem bija jābūt ātri uzstādāmiem. Tādējādi mēs ievērojām stingru darba grafiku. Pēc arhitektu ieteikuma ēkas sienām izvēlējāmies “Ruukki” energoefektīvos paneļus, ar kuriem vienā reizē varējām uzbūvēt gan ārsienas, gan iekšsienas. Ēkas biroja telpu daļai izvēlējāmies baltus paneļus, savukārt servisa daļai – pelēkus mikroprofilētus paneļus. Ēkas energoefektivitātes prasības dēļ sienām izvēlējāmies energoefektīvos paneļus. Mazgāšanas līnijā uzstādāmos sienas paneļus nostiprinājām ar speciālu pārklājumu, lai tie izturētu lielāku slodzi. Lai speciālo pārklājumu pievienotu būvniecības laikā, nebija jāpieliek papildu pūles.

Sadarbība ar “Ruukki” ir bijusi ļoti laba. “Ruukki” nomērīja jeb aprēķināja paneļu daudzumu, un visas piegādes notika laikā,” slavē Veinbergs.

Sapņu komanda rada savu darba vietu

Jaunā ēkas pamati tika ielieti 2016. gada septembrī, un jau pēc viena gada telpas tika iesvētītas. Veinbergs atzīst, ka būvniecības projekts noritēja atbilstoši plāniem un tika pabeigts laikā.

“Visi – mēs, arhitekti un būvniecības kontrole – veiksmīgi sapratāmies, un mums visu projekta laiku bija laba sadarbība,” Veinbergs slavē un piebilst:

“Savā ziņā bija žēl, ka projekts beidzās. Es varētu nekavējoties sākt jaunu. Mūsu komanda bija lieliska – gluži kā ģimene, kas cēla savu māju. Darbs tika veikts no visas sirds, un cilvēki bija apņēmušies uzbūvēt labu ēku. Tas nepārsteidz, jo mēs radījām darba vietu paši sev.”

Biroja telpas ir gatavas izaugsmei

“Avar Auto” zīmola un tirgus daļas palielināšanai Latvijā bija vajadzīga jauna ēka. Izaugsmi var panākt, paplašinot preču un servisa pakalpojumu klāstu.

“Tēla augšupeja rezultātos ir redzama jau tagad. Ja salīdzina laika posmu jaunajās telpās ar tādu pašu laika posmu iepriekšējās telpās, secinām, ka apgrozījums ir pieaudzis,” atzīst Veinbergs.
 

Avar Auto” ir privāts uzņēmums Latvijā, kas importē kravas automašīnas un autobusus. Uzņēmums jau 15 gadus ir vienīgais zīmola “MAN” kravas automašīnu importētājs Latvijā. 2015. gadā uzņēmums kļuva arī par zīmolu “MAN” un “Neoplus” autobusu tirdzniecības pārstāvi Latvijā. Jaunajā ēkā tiek nodrošināti servisa pakalpojumi, un tajā ir centrālā rezerves daļu noliktava, kā arī darbavieta 40 darbiniekiem.


Izmantotie Ruukki produkti: