Videi pieskaņota komercēka zelta krāsā

Blakus automaģistrālei starp Stokholmu un Gēteborgu, aptuveni 4 kilometrus uz austrumiem no Eskilstūnas, drīzumā sāks apdzīvot jaunu ēku. Šo komercēku no citām atšķir tās zeltainā krāsa un logi dienvidu pusē.

Ēku projektēja arhitekte Elina Pancare (Elin Pantzare), un tā pieder īpašumu investīciju kompānijai Frost - Fastighets&Markentrepenad. Būvniecības darbi tika uzsākti 2018. gada septembrī, un telpas bija gatavas lietošanai 2019. gada maijā.

Komercēkas platība ir gandrīz 1000 kvadrātmetru, tajā darbojas pieci uzņēmumi un tajā ir pieejamas arī dzīvojamās telpas. 

Saskaņā ar Frost - Fastighets&Markentrepenad pārstāvja Lūkasa Frosta (Lukas Frost) teikto visām telpām jau ir atrasti īrnieki. Pirmajā stāvā drīzumā atvērsies veikals, galdniecības veikals, transportlīdzekļu serviss un auto evakuācijas uzņēmums , un tajā atrodas arī dzīvojamās telpas, kas tiks piedāvātas īslaicīgai izmitināšanai. Ēkas otrajā stāvā būs pieejama atvērta tipa telpa biroja vajadzībām.

 

Apkārtējai videi pieskaņota krāsa

Ruukki piegādāja ēkas sienām izmantotos sendviča paneļus. Arhitekte Elina Pancare izvēlējās zelta krāsu, jo, viņasprāt, tā ēkai piešķir spīdumu, kas ir patīkams acij.

“Ēkas krāsa mainās līdz ar saules gaismas daudzumu. Rudenī es pamanīju, ka ēkas krāsa saplūst ar apkārtējās vides toņiem — nodzeltējusi zāle un zeltaini brūnās lapas harmoniski saskan ar ēku. Pat grants ir tādā pašā krāsā,” norāda Elina Pancare.

Šo komercēku būvēja kādreizējās mājas vietā, kas atradās ārpus plānošanas zonas. Zemes gabala lielums ierobežoja ēkas lielumu, kas atbilst sabiedrības vērtībām un neizjauc apkārtnes līdzsvaru. Arī kaimiņi jaunuzcelto ēku neuzlūkoja kā problēmu, pret celtniecību netika izvirzīts neviens iebildums.

 

Būvniecības efektivitāte atspoguļojas uzņēmuma maciņā

Ēka piedāvā izcilas telpas mazajiem uzņēmējiem, kuriem īres maksa ir nozīmīgs faktors, īpaši uzņēmējdarbības agrīnajā stadijā.

“Būvējot jaunu komercēku, tai ir jābūt konkurētspējīgai, kas atspoguļojas arī iekasētajā īres maksā. Mūsu mērķis bija ēku pabeigt īsā laikā. Arī celtniecības darbu grafiks ietekmē ēkas cenu un īres maksu,” domājot par klientu nākotni, norāda Lūkass Frosts.

“Ēkas izmaksas tās ekspluatācijas laikā ietekmē arī energoefektivitāte, ko nodrošina paneļi,” viņš piebilst.

“Ruukki paneļi tika izvēlēti vides aspekta dēļ. Energoefektivitāte bija viens no galvenajiem kritērijiem, būvējot ēku,” turpina Elina Pancare.

Ruukki Life enerģijas paneļi palielina ēkas energoefektivitāti un ir izgatavoti no pārstrādātiem materiāliem. Minerālvate, kas izmantota kā izolācijas materiāls, ir gandrīz pilnībā izgatavota no pārstrādāta stikla.

Zelta krāsa un interesanti izvietotie logi ēkas dienvidu pusē piesaista uzmanību pat tad, ja uz ēku raugās no ātri garām braucošas automašīnas.

“Krāsa piešķir ēkai noteiktu cēlumu, un cilvēki to pamana. Mēs pozitīvus komentārus saņemam pat tagad, pirms ēka ir pa īstam sākta lietot,” apmierināti norāda Elina Pancare.