Ruukki veiksmīgi uzstādīja tērauda konstrukcijas vienā no pasaules lielākajām iekštelpu slēpošanas arēnām Norvēģijā

Ir pabeigta tērauda konstrukciju uzstādīšana Ljorenskugas (Lørenskog) slēpošanas arēnā. Uzstādīšana būvlaukumā, kas atrodas tieši ārpus Norvēģijas galvaspilsētas Oslo, sākās 2018. gada maijā. Ruukki piegādes ietvēra tērauda karkasa un slodzes nesošo lokšņu projektēšanu, ražošanu un uzstādīšanu.

Tērauda konstrukciju uzstādīšana tika pabeigta, kā plānots. "Mums jau sākotnējā projekta stadijā bija tuva un ļoti praktiska sadarbība ar investoru, un šī labā sadarbība saglabājās visa projekta gaitā,” stāsta projektēšanas vadītājs Mika Jasperla (Mika Jäsperlä) no Ruukki Construction.

Arhitektoniskās vīzijas realizācijai izmantotais tērauda konstrukciju projekts viss balstījās uz Ruukki izveidotā risinājuma. Papildu izaicinājumu sagādāja tas, ka iekštelpu slēpošanas centrs tika būvēts slīpumā, piekļaujoties vides kontūram

Slēpošanas centrs ir izpleties pa sešiem stāviem, un tajā pieejamā slēpošanas platība sasniedz aptuveni 40 000 kvadrātmetrus, kas atbilst aptuveni pieciem futbola laukumiem. Kalnu slēpošanas trase ir 520 metrus gara un 100 metrus plata platākajā vietā. Augstuma starpība ir 90 metri. Trase būs aprīkota ar trīs slēpotāju pacēlājiem, kuru kopējā ražība ir 5000 slēpotāji stundā. Distanču slēpošanas trase ir aptuveni vienu kilometru gara un piecus metrus plata; tā tiks izbūvēta un iekarināta no griestu konstrukcijām kalnu slēpošanas trases zemākajā galā. Šo slēpošanas trasi veidos 120 komponenti, un tā svērs aptuveni 400 tonnas.

Papildus kalnu slēpošanas trasei šajā slēpošanas kompleksā ir iekļauta viesnīca, rezidences un ziemas akadēmija. Kompleksu projektēja norvēģu arhitektu birojs Halvorsen & Reine AS, un kalnu slēpošanas trasi plānots atklāt 2020. gada sākumā.