Ruukki norobežojošās konstrukcijas augstākajai noliktavai Polijā

Amica augsto plauktu noliktava Vronki pilsētā Polijā ir 47 m augsta konstrukcija, kas padara to par augstāko šāda veida būvi Polijā un par augstāko būvi Eiropā mājsaimniecības elektroierīču nozarē. Šī iespaidīgā ēka tika uzcelta sadarbībā ar uzņēmumu Ruukki Polska, kurš piegādāja sendvičpaneļus, kas tika izmantoti celtnes sienu būvniecībā. 

Celtniecības projekts ilga nedaudz ilgāk par gadu. Augsto plauktu noliktava Vronki pilsētā ir paredzēta Amica ražoto mājsaimniecības elektropreču uzglabāšanai, un tās platība ir 6 097 m2. Būve ir nostiprināta ar pāļu pamatiem, kuru kopējais garums ir 20 km. Pilnībā automatizētās noliktavas grīdas platība ir 6 500 m2, kas nodrošina pietiekami daudz vietas 26 000 palešu izvietošanai, kurās uzglabāt 230 000 lielās sadzīves elektrotehnikas vienību.

Amica S.A. ir lielākais sadzīves elektrotehnikas ražotājs Polijā. Zīmols ir plaši pazīstams arī ārvalstīs, un tā izstrādājumus var iegādāties vairāk nekā 50 pasaules valstīs. Galvenie eksporta tirgi ir Vācija, Lielbritānija un ziemeļvalstis.

Ēku nevar neievērot, tāpēc no investora viedokļa bija īpaši svarīgi gādāt par to, ka tās vizuālais noformējums un būvniecības metodes atbilst visaugstākajiem standartiem. Ruukki izstrādājumu augstā kvalitāte un mūsu pieredze pilnībā attaisnoja klienta vēlmes. 

„Galvenais kritērijs lēmuma pieņemšanas procesā mums bija augsta kvalitāte, garantēta ilgizturība un projekta uzticamība, protams, par pieņemamu cenu. Kad runa ir par šāda veida konstrukciju izbūvi, mēs nedrīkstam eksperimentēt ar materiāliem. Ir jāizvēlas pārbaudīti un uzticami izstrādājumi, kas garantē mums nepieciešamo kvalitāti un ilgtermiņa izturību. Tādas iespējamās problēmas ar norobežojošām konstrukcijām kā, piemēram, korozijaktivitāte, gaisa noplūdes, bojāta tērauda saķere ar PIR / minerālvates pildījumu būtu ļoti grūti novērst, ņemot vērā ēkas augstumu un nepārtrauktās darbības. Izvēlējāmies Ruukki, jo tas ir labi pazīstams zīmols ar pārbaudīti augstu kvalitāti, kas spēja nodrošināt ilgtspējīgus būvniecības izstrādājumus, pieredzi, augstākā līmeņa servisu, tuvu piegāžu attālumu un optimālas cenas,” norāda Amica S.A. ieguldījumu un apkopes direktors Tomašs Mahajs (Tomasz Machaj).

Nelielais attālums bija ne tikai Ruukki papildu priekšrocība, bet arī izaicinājums. Paneļu rūpnīca Oborņikos atrodas vien 36 km attālumā no Amica ražotnes Vronki pilsētā. Daudzi Vronki iedzīvotāji strādā Ruukki ražotnē Oborņikos un arī otrādi – Amica darbinieki dzīvo Oborņikos un regulāri mēro ceļu uz darbavietu Vronki pilsētā. Viņi visi vēlas lepoties ar saviem uzņēmumiem un savstarpējo sadarbību. Un to tiešām var pamanīt un sajust! Marcins Remišs (Marcin Remisz), Ruukki Polska ražošanas vadītājs ir kādreizējais Vronki iedzīvotājs un par šo projektu izsakās šādi:

„Man ir patiess prieks, ka varam būt daļa no šī mūsdienīgā projekta un esam snieguši ieguldījumu tā veiksmīgā īstenošanā. Noliktavas lielums, izskats un funkcionalitāte ir padarījusi to atpazīstamu vietējā mērogā. Jau pašā sākumā zinājām, ka klienti no mums sagaida augstu kvalitāti un precīzas piegādes. Neskatoties uz ievērojamo pasūtījumu apjomu, viss noritēja ļoti gludi, un visi paneļi tika saražoti precīzi. Mūsu komanda kārtējo reizi pierādīja, ka ir spējīga sasniegt gaidītos rezultātus, tāpēc vēlos pateikties visiem, kas piedalījās.”

Īsā laika termiņā Ruukki piegādāja divu veidu 15 000 m2 sendvičpaneļus – ar PIR un minerālvates pildījumu – kas tika uzstādīti uz tās pašas fasādes. Visi paneļi tika izgatavoti Ruukki ražotnē Oborņikos. 

„Mūsu galvenā priekšrocība ir tas, ka spējam piegādāt savstarpēji kombinējamus paneļus gan ar PIR, gan minerālvates pildījumu. Paneļiem ir identisks platums un profilējums,” skaidro Eriks Podpora (Eryk Podpora), Ruukki Polska reģionālais pārdošanas vadītājs, kurš bija atbildīgs par sadarbību ar klientu.

Ēkas augstuma dēļ nācās saskarties ar vairākiem izaicinājumiem, kam bija jārod risinājums jau projektēšanas fāzē, piemēram, palielināta vēja slodze vai nopietnu deformāciju iespējamība. Ņemot vērā paneļu lielo apjomu, bija būtiski nodrošināt arī krāsu viendabīgumu, it īpaši attiecībā uz projektā izmantotajām metāliskajām krāsām, jo tās ir vēl sarežģītākas. 

Arī virsmas plakanums radīja izaicinājumus – uz lielas fasādes ir viegli pamanīt pat visniecīgākos defektus, tāpēc plakanuma pielaides bija ārkārtīgi šaurās robežās.

„Sendvičpaneļus Amica ražotnes norobežojošo konstrukciju vajadzībām bijām piegādājuši jau iepriekš. Investors ļoti labi zināja, ko no mums sagaidīt. Mēs vēlreiz pierādījām to, ka augsto plauktu noliktavas ir viena no mūsu pamatkompetencēm. Mūsu izstrādājumi ir izmantoti tādos projektos kā BASF augsto plauktu noliktava un cukura rūpnīcas ēku izbūvē Sroda Velkopolska pilsētā,” atklāj Eriks Podpora.

Iespaidīgā pelēkas krāsas noliktava ar sarkanu svītru un sarkano Amica logotipu ir redzama jau no attāluma. Tā bez šaubām ir mainījusi vietējo ainavu. Tajā pašā laikā ēka ir kļuvusi arī par uzņēmuma vizītkarti, kas lieliski izskatās, nodrošina augstu drošības līmeni, kā arī nerada trokšņu un vides piesārņojumu – priekšrocības, kuru īstenošanā liela nozīme bija Ruukki ieguldījumam.