Lietuvas veselības aprūpes uzņēmums Armila investē kvalitatīvās telpās

2018. gada nogalē Lietuvas kompānija Armila pārcēlās uz jauno biroju un farmācijas preču noliktavu aptuveni 13 kilometrus no Lietuvas galvaspilsētas Viļņas centra. Jaunajā ēkā izvietots galvenais birojs un loģistikas centrs. Armila UAB ir farmācijas un veselības aprūpes produktu izplatītājs un starptautiskā uzņēmuma Walgreens Boots Alliance meitasuzņēmums.

"Mums bija nepieciešams vairāk vietas, lai varētu turpināt augt un piedāvāt jaunus pakalpojumus. Vairākas farmācijas kompānijas visas savas vairumtirdzniecības funkcijas Baltijas valstīs ir nodevušas mums,” saka Armilas izpilddirektors Remigijus Mielinis.

Stingri regulēta nozare

Farmācijas nozarē nekas netiek atstāts nejaušības varā. Zāļu drošums nosaka visu mūsu darbību un ietekmēja arī Armila jaunās ēkas projektu. Zālēm ir īpašas uzglabāšanas prasības, tostarp kontrolēta istabas temperatūra un saldēšanas temperatūra. Piemēram, temperatūrai loģistikas zālē pastāvīgi jābūt 15°C - 25°C. Zāles, kam nepieciešama aukstā uzglabāšana, jāglabā atsevišķā zonā, kur temperatūras diapazons ir 2°C - 8°C. Uzliesmojošām un narkotiskām vielām ir savas prasības, tādēļ arī atsevišķa glabāšanas zona.

Armilas jaunbūve ir izstrādāta, lai atbilstu TAPA standartiem, kas ļauj uzturēt drošu produktu uzglabāšanas, pārvadāšanas un izplatīšanas ķēdi. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ starp loģistikas zāli un biroju bija jāuzbūvē fiksēta, ugunsdroša atdalošā siena, nevis stikla siena.

"Ēkas projekts fokusējas arī uz racionālām funkcijām: vai tie būtu zāļu savākšanas maršruti, vai biroja telpu atrašanās vietas attiecībā citai pret citu. Projektēšanas process aizņēma vairāk nekā četrus mēnešus," stāsta Remigijus Mielinis.

Ēkas izskats atbilst vizuālajām vadlīnijām, ko nosaka galvenā mītne Londonā.

Ēkā ir izmantoti kvalitatīvi produkti, kas atbilst kritērijiem

Jaunās loģistikas zāles pneimatiskā hermētiskuma testi deva rezultātu < 0,21. Ruukki piegādāja enerģijas paneļus ēkas sienām un jumta nesošo konstrukciju. Povilas Korsakas, Construction One direktors, kas bija atbildīgs par ēkas projektēšanu un būvi, paskaidro, ka Ruukki paneļi un nesošās konstrukcijas atbilst mērķim un stingrajiem kritērijiem.

"Ruukki produkti ļāva mums izpildīt energoefektivitātes prasības. Tie ļauj uzturēt noturīgu temperatūru ēkas iekšpusē, kalpo arī kā nesošās konstrukcijas, un tie visi atbilst ugunsdrošības prasībām," piebilst Povilas Korsakas.

Labs gala rezultāts, ar uzviju

Gan Armilas izpilddirektors Remigijus Mielinis, gan ēkas projekta vadītājs Povilas Korsakas uzskata, ka Ruukki savu darba daļu paveica godam.

"Ruukki veiksmes pamatā ir labu produktu un laba servisa kombinācija," norāda izpilddirektors Remigijus Mielinis.

"Ruukki mums nodrošināja labu tehnisko atbalstu un detalizētu plānu tam, kā paneļi tiks likti uz sienām," piebilst Povilas Korsakas.

Jauno telpu izbūve blakus šosejai A14 uzlabo arī Armila atpazīstamību. Remigijus Mielinis stāsta:

"Cilvēki mūs šeit ir pamanījuši, un iespaidīgs birojs, piemēram, atvieglo arī talantu piesaisti. Rekordliels kvalificētu cilvēku skaits pieteicās uz mūsu grāmatveža vakanci. Projektēšanas stadijā mums ne prātā nenāca, ka jaunajām telpām varētu būt arī šāds efekts."