FM GLOBAL sertifikāts Oborņikos ražotajiem Ruukki sendviča paneļiem

Aizvien stingrāku būvniecības drošības noteikumu dēļ  investori vēlas augsti uzticamus risinājumus, kas nodrošina dzīvības un īpašuma aizsardzību. Celtniecības materiālu ražotājiem ir jāveic stingrākas produktu pārbaudes un jāuzlabo to parametri. ASV sertificēšanas uzņēmuma FM Approvals apstiprināto augstāko drošības līmeni spēj garantēt tikai daži sendviča paneļu ražotāji. Mēs ar prieku  paziņojam, ka Oborņikos ražotie Ruukki sendviča paneļi ar X-PIR un minerālvates pildījumu ir saņēmuši uzņēmuma FM Approvals  sertifikātu.  

Mūsu paneļi tika sertificēti vairāku soļu procesa rezultātā. Pēc audita Ruukki ražotnē, ASV tika veiktas sarežģītas sendviča paneļu ugunsizturības un stiprības pārbaudes. Apjomīgas ugunsdrošības pārbaudes tiek veiktas, lai izvērtētu apdares elementu degtspēju reāla ugunsgrēka apstākļos atšķirībā no CE standarta ietvaros veiktajām pārbaudēm, kurās tiek pārbaudīti tikai paraugi ierobežotos laboratorijas apstākļos. Uzņēmuma FM Approvals laboratorijas pārbaudēs tiek simulēti reāli apdraudējumi, kas var skart sendviča paneļu ēkas, piemēram, ugunsgrēki vai vētras. Pārbaužu mērķis ir pārliecināties par sendviča paneļu sienu faktisko spēju izturēt šīs skarbās situācijas. Konkrētam celtniecības produktam izturot visas pārbaudes, tiek piešķirts FM Global sertifikāts. 

Ruukki rezultāti ugunsizturības un stiprības pārbaudēs bija ļoti labi un ļoti konkurētspējīgi salīdzinājumā ar citu ražotāju sendviča paneļiem. Pamatojoties uz standartiem 4880 un 4881 tika izsniegts sertifikāts, kas ļauj paneļus izmantot gan  starpsienām (sienām un griestiem), gan ārsienām atbilstoši FM Approvals prasībām. 

Ruukki paneļiem ir apstiprināts plašākais iespējamais pielietojuma spektrs, tostarp bez ierobežojumiem attiecībā uz ēkas pieļaujamo augstumu. Vienlaikus atšķirībā no konkurentu risinājumiem mūsu ārsienām paredzētie sendviča paneļi piedāvā garākus laidumus un spēj izturēt attiecīgi lielāku vēja spiediena un vilkmes radīto slodzi. 

FM Approvals sertifikāts būvniecības materiāliem ir nepieciešams, lai investors vai ēkas īpašnieks varētu iegūt uz FM standartiem balstītu apdrošināšanu. FM Approvals produktu un pakalpojumu sertifikātus izsniedz pasaulē lielākā ASV apdrošināšanas aģentūra FM Global. To pielietojums būtiski mazina zaudējumu riskus, kas saistīti ar ēkas bojāeju un radītiem uzņēmējdarbības traucējumiem. Atbilstība FM sertifikāta prasībām tiek pārbaudīta regulāros auditos ražotnēs, pārliecinoties par kvalitātes standartu uzturēšanu.  

Drīzumā savā interneta vietnē un mārketinga materiālos publicēsim iegūto FM sertifikātu, kā arī  un ar to saistīto informāciju. Visu sertificēto produktu iepakojumi tiks atbilstoši marķēti. 

Plašāka informācija ir pieejama, sazinoties ar Ruukki tirdzniecības pārstāvjiem.  
Read more about Ruukki's sandwich panels.