Jaunumi

Laba sadarbība pāraug partnerībā

Lett-Tak ražo jumta elementus, kas ļauj ātrāk uzbūvēt ražošanas, dzīvojamās un sabiedriskās ēkas. Uzņēmuma ražotnē Larvikā, kas atrodas aptuveni 120 kilometrus uz dienvidiem no Norvēģijas galvaspilsētas Oslo, strādā 140 darbinieki. Uzņēmuma galvenie tirgi šobrīd ir Norvēģija un Zviedrija, bet tagad Lett-Tak ar vērienu ir ienācis arī Somijas tirgū, piegādājot jumta elementus Tamperes jaunajai daudzfunkcionālajai arēnai. Arēnā notiks 2022. gada pasaules čempionāts hokejā.

“Izmantojot jumta elementus, būvniecība noris līdz pat četrām reizēm ātrāk nekā parasti. Iekštelpās, kur, pateicoties klimata regulēšanai, ir stabila temperatūra un mitrums, rūpnieciski saražoti elementi nodrošina nemainīgi augstu gaisa kvalitāti. Elementu izmantošana celtniecībā uzlabo arī drošību darba vietā, jo jumts nav jāveido lielā augstumā,” saka Lett-Tak ražošanas vadītājs Tors Inge Karlsens (Thor-Inge Karlsen), skaidrojot kādus ieguvumus elementu izmantošana sniedz klientiem.

Lett-Tak uzņēmuma klienti ir lieli būvzņēmumi, kuri pasūta pielāgotus jumta elementus konkrētiem būvniecības projektiem. Jumta elementus Lett-Tak ražo no dažādiem materiāliem, piemēram, saplākšņa, siltumizolācijas materiāliem un tērauda profiliem, un Ruukki elementu vajadzībām piegādā sānu un priekšpuses malu profilus. Pagaidām lielākais Ruukki piegādātais profils ir bijis 18 metrus garš un 44 centimetrus augsts.

 

Augstākas prasības

Iesākumā Lett-Tak pārsvarā izgatavoja noliktavu un ražošanas ēku jumtus. 20. gadsimta 90. gados uzņēmums sāka piegādāt izstrādājumus jau sarežģītākām būvēm, piemēram, sabiedriskajām ēkām, un līdz ar jauno tūkstošgadi sāka piegādes arī dzīvojamo māju būvniecības projektiem. 21. gadsimta pirmajos 10 gados tika sāktas piegādes tā dēvētajiem dizaina objektiem, piemēram, koncertzālēm. Lett-Tak elementi ir izmantoti lidostas terminālī Oslo un kultūras centrā Larvikā, kā arī citviet.

“Līdz ar projektu būvniecības sarežģītības pakāpi pieaug arī mūsu klientu prasības. Mēs esam pārbaudījuši un rūpīgi dokumentējuši visu ražošanas procesu un tajā lietotos materiālus. Šīs prasības ir ietekmējušas arī to, kur mēs iegādājamies materiālus,” saka Tors Inge Karlsens.

Lett-Tak ne tikai izgatavo elementus, bet arī palīdz klientiem īstenot būvniecības projektus, sniedzot arī citus pakalpojumus, piemēram, uzņemoties atbildību par visu procesu no plānošanas līdz uzstādīšanai. Uzņēmumā strādā desmit profesionāli dizaineri, kuri rūpējas par to, lai elementi izskatītos tieši tā, kā nepieciešams, bet montāžas vienības gādā, lai elementi tiktu pareizi uzstādīti. Izstrādājuma un sniegto pakalpojumu apvienojums nozīmē, ka klienti var justies droši, jo kompetenti speciālisti uzņēmas atbildību par visu projektu.

 

Kvalitātes un uzticības ķēde

Starp Ruukki un Lett-Tak ir pastāvējušas klientu attiecības kopš Lett-Tak dibināšanas. Ražošanas vadītājs Tors Inge Karlsens paskaidro, ka sadarbība ir pastāvīga un abas puses tiekas vismaz divas reizes gadā, lai plānotu turpmāko sadarbību.

Kā Ruukki spēcīgās puses Tors Inge Karlsens min drošas piegādes, precizitāti un spēju piegādāt izstrādājumus arī lielajiem projektiem. Ruukki arī ir sertificējis izstrādājumus un materiālus, kurus Lett-Tak klienti vēlas saņemt.

“Mūsu sadarbība ar Ruukki pārstāvniecību Anderslovā ir elastīga un vienkārša. Īsa un abpusēja saziņas līnija palīdz lēmumus pieņemt ātri un viegli. Mēs esam partneri,” saka Tors Inge Karlsens.

Lett-Tak un Ruukki veiksmīgās sadarbības pamatā ir savstarpēja uzticēšanās un spēja pielāgoties.