Jaunumi

Tamperes Ratikka spēkstaciju fasāžu būvniecībai izvēlas Ruukki materiālu Cor-Ten®

Tampereen Ratikka projekta būvniecībā un īstenošanā tiks izmantots alianses modelis. Alianse ir sadarbības modelis, kurā klients iespējami agrīnā projekta stadijā iesaista ieinteresētās personas, darbuzņēmējus un projektētājus. Tampereen Ratikka ir vismūsdienīgākā sabiedriskā transporta sistēma Somijā. Doties braucienā ar tramvaju būs iespējams jau 2021. gadā.

Izvērtējot daudzus un dažādus plānus, Cor-Ten® tērauds, ko atzinīgi novērtēja daudzi arhitekti, tika izvēlēts lietošanai minēto ēku fasāžu būvniecībā. Aihio Arkkitehdit izstrādāja un izveidoja Tamperes būvniecības uzraudzības un pilsētas tēla komiteju, kuru vada Juha Ryösä.

Šajā unikālajā projektā iesaistījāmies jau pašā izstrādes stadijā. Ruukki materiāls Cor-Ten®, kas lieliski iederas apkārtējā vidē, kā arī ir uzticams un nenovecojošs, bija izcila izvēle spēkstaciju fasāžu būvniecībai. Spēkstacijām ir izstrādāts līdzīgs dizains tā, lai radītu vienotu tēlu un padarītu tās viegli atpazīstamas kā tramvaju līnijas sastāvdaļas.

Pēc individuāla pasūtījuma izgatavotas dažādu platumu lameles tika uzstādītas vertikāli, lai piešķirtu būvēm ritmu un viendabīgu virsmu, nodrošinot vienmērīgu sienu un jumta seguma risinājumu.

„Pēc vairāku izmaiņu ieviešanas projektēšanas stadijā, gala rezultāts ir izdevies. Pievilcīgās ēkas, to dzīvīgās un mūžīgās Cor-Ten® fasādes simbolizē pagātnes saplūšanu ar mūsdienu vidi,” atklāj Juha Ryösä no Tamperes uzņēmuma Aihio Architects.

„Materiālu piegādei izvēlējāmies Ruukki, jo uzņēmums ir savas nozares eksperts, neitrāls un viegli pieejams. Vienmēr var piezvanīt un lūgt padomu, turklāt nereti arī saņemt ieteikumus, par kuriem iepriekš nebijām aizdomājušies,” piebilst Ryösä.

Ryösä uzskata, ka Cor-Ten® ir nenovecojošs, daudzfunkcionāls un uzticams materiāls. „Par šo materiālu biju sajūsmā jau 1990. gados, kad plānoju studiju noslēguma kursa darbu, kurš palika nerealizēts pēc mana diplomdarba. Deviņdesmitajos gados Cor-Ten® tērauda izmantošana fasādēs nebija tik izplatīta prakse.”

Tamperes Ratikka spēkstaciju uzstādīšanā tika izmantota Pirkanmaa montāžas tehnoloģija. Tās projektēja Tamperes uzņēmums Aihio Arkkitehdit.