Market square stage – Joensuu

Somijas Ziemeļkarēlijas reģionālajā galvaspilsētā Joensū ir tirgus laukums, kura centrā ir skatuve. Darbs pie tirgus laukuma uzlabošanas ilga 18 mēnešus un tika pabeigts 2018. gada rudenī.

Partneris

  • Architectural design: Arkkitehtitoimistosta Karttunen

     

Projekts bija ļoti apjomīgs; viens no uzdevumiem bija zem tirgus laukuma izbūvēt apakšzemes autostāvvietas 400 transportlīdzekļiem, noklājot tirgus laukumu ar vairāk nekā 73 000 akmens plākšņu un izveidojot iespaidīgu skatuves platformu. Šī skatuves daļa ir segta ar Cor-Ten fasādes kasetēm, ko piegādāja Ruukki un kas 2020. gada ziemā vēl bija patinēšanas fāzē. Paneļi ir arī perforēti.

“Iedvesmu skatuvei meklējām, pētot, kas jau ir paveikts citur, lai pēc tam pievērstos unikāla risinājuma radīšanai, kas būtu gan ilgtspējīgs, gan saplūstu ar vidi. Mēs ilgi gaidījām projektu, kurā mums būtu iespēja izmantot autentiskus materiālus, piemēram, akmeni, varu un Cor-Ten,” saka Lasse Nevalainens.

“Sienas kasetes ir perforētas, attēlojot cilvēku figūras, kas veido tirgus burzmai līdzīgu ainu. Perforētā virsma ir kā sava veida mūsdienīgs karēļu izšuvums un atsaucas uz karēļu sieviešu sesto maņu — skaistuma maņu. Cilvēku tēli ir tirgus laukuma skatuvē izmantotais izšuvuma raksts,” stāsta grafiskais dizainers Arto Limatta (Arto Liimatta), kas bija atbildīgs par Cor-Ten kasešu māksliniecisko noformējumu.